Byl to po hodně dlouhé době ze strany českobudějovických hokejistů výkon, který jejich věrným a hodně početným příznivcům musel udělat radost. Domácí šli rychle do vedení, brzy přidali i druhý gól a po celý zápas jeho průběh bezpečně kontrolovali. Navíc nastříleli na jejich poměry až nevídaných šest gólů a gólman Hynek Kůdela si svou čtvrtou letošní nulu za zcela spolehlivý výkon také rozhodně zasloužil.

Právě v koncovce bylo nejmarkantnější zlepšení týmu trenéra Petra Rosola. „V předcházejících dvou domácích zápasech jsme si sice také vytvořili šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Teď jsme  první dva góly dali celkem se štěstím, ale byly důležité. Uklidnily nás a pak už jsme byli lepší. Začali jsme si také trochu věřit. Soupeře jsme k ničemu nepustili a vyhráli jsme zaslouženě," neskrýval spokojenost kouč Rosol.

Pouze první střídání absolvoval v domácím dresu mladý útočník Přibyl. Poté ho ve čtvrtém útoku nahradil Vaniš. Nejednalo se o žádný zdravotní problém, ale taktickou variantu. „Potřebujeme, aby měl  Přibyl odehraný dostatečný počet zápasů. Mohl by tak nastoupit v případné baráži," vysvětlil Rosol.

Beroun toho na jihu Čech moc nepředvedl a podruhé inkasoval šestibrankový příděl (první zápas skončil 6:2). „Byl to z naší strany podobný neslaný nemastný výkon jako naposledy doma s Olomoucí. Přijeli jsme sem s tím, že musíme především zachytit nástup domácích. Budějovice hrávají  začátky zápasů velmi dobře a mají výborné fanoušky, kteří je ženou dopředu. To jsme ale nedokázali a hned při druhém střídání jsme dostali gól," zlobil se berounský kouč Petr Novák.

Právě vedoucí gól Motoru byl podle něj klíčovým momentem celého zápasu. „Podle mého názoru to utkání výrazně ovlivnilo. Soupeř poté přidal i druhý gól, zatímco my jsme si za celý zápas nevytvořili snad ani jednu gólovou šanci. Motor vyhrál zcela zaslouženě," sportovně uznal.

Pro své svěřence moc chvály neměl. Jediný, kdo podle něj snesl alespoň nějaké měřítko, byl brankář Šimboch. „Ten podal alespoň průměrný výkon. Měl snad šedesát zákroků a dostal v uvozovkách jenom šest gólů. S ním můžeme být spokojeni, jinak s nikým. Můžeme jenom poblahopřát soupeři k vítězství a také k divákům, které má opravdu skvělé," ocenil Novák.

Pro berounského lodivoda měl středeční duel pikantní příchuť. Dres soupeře totiž obléká jeho mladší bratr Jan. „Většinou se před zápasem hecujeme, ale teď jsou na tom oba týmy tak, že jsme na to neměli vůbec náladu," připustil starší ze sourozenců.