Hokejová Sparta měla o víkendu 120. narozeniny a ve slušně zaplněné O2 aréně to byla velká sláva. Před zápasem vzdal klub působivým ceremoniálem hold sparťanským legendám.

Hosté poslali tentokrát do branky Strmeně a vedl si znamenitě. Při absenci kvarteta útočníků Gulaš, Pech, Kubík a Vopelka opět nastoupil junior Kříž a do první řady se posunul Beránek.

Jihočeši odehráli na ledě vysokého favorita výbornou první třetinu, kdy nejen, že s domácími drželi krok, ale byli nebezpečnější a také se dočkali vedoucího gólu. Ve 14. min. Přikryl vypíchl kotouč, po rychlém přečíslení našel přesnou žabičkou Valského, jenž otevřel skóre.

Po gólu volala také Beránkova dorážka Ordošovy střely, ale náhradník Jakuba Kováře Kořenář tentokrát vytáhl výborný zákrok.

Ve druhé části se Sparta tlačila do útoku, ale hosté pozorně bránili a trpělivě čekali na svou další šanci. Ta přišla krátce po polovině zápasu a spolupráci si opět zopakovala dvojice nahrávající Přikryl a přesně zakončující Valský.

Spartu vrátil do hry Forman nenápadnou střelou z dálky do horního růžku Strmeňovy klece – 1:2.

V závěrečném dějství Pražané stupňovali svůj tlak a v 51. min. se také dočkali vyrovnání, když Strmeně prostřelil obránce Irwing.

Víc už ale poctivě bojující hosté favoritovi nepovolili a prodlužovalo se. Nastavení však trvalo pouhých šestatřicet vteřin, když Sobotka zajistil Spartě dorážkou za bezmocného Strmeně bod navíc.

Branky a nahrávky: 37. Forman (Kempný, Kořenář), 51. Irwing (Chlapík, P. Kousal), 61. Sobotka (Řepík, Kempný) – 14. Valský (F. Přikryl), 32. Valský (F. Přikryl). Vyloučení: 3:5, bez využití. Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Svoboda, Klouček. Diváci: 12431.

Sparta: Kořenář – Moravčík, Kempný, Irving, Němeček, Mozík, Krejčík, Mozík, T. Tomek – Řepík, Sobotka, Chlapík – P. Kousal, Horák, O. Najman – Kestner, Lajunen, Buchtele – Forman, Konečný, Mužík. Trenéři Gross a Hořava.

Motor: Strmeň – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík – Ordoš, Kondelík, M. Beránek – Simon, Harris, Toman – Valský, M. Hanzl, F. Přikryl – Kříž, Koláček, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Hlasy trenérů - Pavel Gross (Sparta): "V první třetině jsme špatně bruslili, soupeř hrál naopak soustředěně. Byl na nás takticky velmi dobře připraven a dobře zavíral střední pásmo. Klobouk dolů, že jsme se dokázali vrátit do zápasu. Rozhodně to neberu, že jsme ztratili bod, ale naopak jsme dva získali. Dělba bodů je podle mě spravedlivá."

Ladislav Čihák (Motor): "Byl to pro nás zase trošku smolný zápas. Vedli jsme opět nad kvalitním soupeřem o dva góly a chtěli jsme mu sportovní cestou narušit oslavy. Podali jsme bojovnější výkon než v pátek v Pardubicích, ale zase jsme udělali faul a Sparta dala v prodloužení vítězný gól. Je to stejné jako v Pardubicích. Před zápasem bychom bod brali, ale takhle cítíme zklamání."