Ondřej Sedláček je v dresu Jihočechů úplným nováčkem. V dresu Šťáhav zaujal na předsezonním turnaji ve Strakonicích a trenér Michal Zbíral si jej následně vytipoval jako posilu pro extraligový tým. Spolu s Tomášem Brůhou přišli do Strakonic pár dní před startem sezony. Dvacetiletý hráč potvrzuje, že to byla oboustranně dobrá volba.

Hned při své premiéře na hřišti mistrovské Karviné dal pět gólů, nejvíce z týmu. K následnému prvnímu vítězství nad Kopřivnicí přispěl opět pěti brankami, v Lovosicích pak nebyl. Zatím to nejlepší ve strakonickém dresu si ale Ondřej Sedláček schoval do 4. kola proti SKKP Brno.

Chance Extraliga házenkářů: HBC JVP Strakonice - SKKP Handball Brno 26:26 (14:13).
Další skvělá koncovka, házenkáři berou bod gólem šest vteřin před koncem

Jihočeši ve středu 21. září urvali doma bod za remízu 26:26 a právě zmíněný hráč byl hlavní hvězdnou, což se poté promítlo do ocenění pro nejlepšího hráče zápasu domácího mužstva. Udržel svoji zápasovou porci pěti gólů, ovšem tentokrát byly nejdůležitější. Poslední tři z nich totiž znamenaly vyrovnání. Stihl je za necelé dvě a půl minuty. Nejprve od stavu 23:25 dvěma góly vyrovnal a to samé se mu povedlo šest sekund před koncem na konečných 26:26.

Chance Extraliga házenkářů: HBC JVP Strakonice - SKKP Handball Brno 26:26 (14:13).
Bod je pro nás jednoznačně ziskem, pochvaloval si remízu s Brnem Michal Zbíral

„Působení ve Strakonicích hodnotím zatím kladně, i když je stále velmi krátké. Nemůžu si na nic stěžovat, jsem rád, že dostávám poměrně dost minut na hřišti a celkově se nám jako týmu daří,“ uvedl na pozápasové tiskovce strakonický střelec.

Hodnocení utkání Ondřejem Sedláčkem najdete v úvodním videu k článku.

Zdroj: HBC Strakonice