HBC Strakonice B – Dolní Cerekev 42:34 (21:15)

Branky: Němec 9 (2), Kalbáč 8, Joza 7, Volf 6 (2), Miklas 4, Michal Tíkal, Klimeš 3, R. Nejdl, K. Lukeš 1 – O. Veselý 15 (3). Rozhodčí: Tůma, Ransdorf. Vyloučení: 3:8. ŽK: 1:1. ČK: 1:1 (52. Kalbáč – 60. O. Veselý). Góly ze sedmiček: 4:3.

Strakoničtí házenkáři přichystali svým fanouškům pořádné brankové hody. Po prvním poločase si vytvořili šestibrankový náskok a vypadalo to na jasné a vysoké vítězství. Druhou půli však začali vlažně a soupeř se přiblížil až na čtyři branky. Pak však domácí zabrali a utekli na sedm branek. Soupeř se však nevzdával a znovu se přiblížila na čtyři góly. Závěr ale opanovali domácí a výhru vytáhli až na konečných 42:34.

"Dvaačtyřicet vstřelených branek je super, ale čtyřiatřicet obdržených je strašně moc. V naší hře byla řada věcí, které jsme neprováděli dobře, zejména v obraně. Výsledek pro obranu není úplně pochvalou. Asi jsme v hlavách měli, že zápas nemůžeme prohrát a že ho máme pevně v rukách…  Pochvalu zaslouží Štěpán Kalbáč, který zahrál výborně v útoku i v obraně, hrál s chutí, což na něm bylo vidět. Kaňkou byla jen červená karta, která přišla z přemíry snahy. U hostů jednoznačně vyčníval Ondřej Veselý, prodal své zkušenosti. Dlouhodobě působil v Novém Veselí, kde hrál v dorostu i extraligu mužů. Do hry jsem poslal všechny hráče, všichni tak mají podíl na tom, že jsme vyhráli i na tom, jak jsme se prezentovali při bránění," komentoval duel strakonický trenér Roman Nejdl.

Zdroj: HBC Strakonice