TJ Cement Hranice – HBC JVP Strakonice 1921 31:28 (19:13)

Branky: Pelák 9, Padalík 6 (1), Kučera 6, Korger 5, Piwko 4 (1), Kubeša 1 – Bičiště 7, Zdychynec, Němec 4, Wildt 3 (1), Bernhard, Nolč 3, Fencl 2, A. Nejdl 1 (1), M. Nejdl 1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 3:4. Bez ŽK. ČK: 0:1 (26. M. Nejdl). Góly ze sedmiček: 2:2.

V minulé sezoně Strakoničtí vyhráli všechny čtyři vzájemné zápasy. To je opravňovalo k tomu, aby k utkání odjížděli s ambicemi na zisk minimálně bodu.

Hned v prvním poločase si však domácí vybudovali slibný brankový náskok. Po deseti minutách byl stav ještě 6:5, pak však dali domácí tři branky v řadě a utekli o čtyři a následně až na pět gólů. Ve 26. minutě byl vyloučen Marek Nejdl a Hranice utekly během tří minut až na 19:11. Strakoničtí pak korigovali stav na poločasových minus šest branek. Vstup do druhé půle vyšel lépe hráčům od Otavy a během chvíle to bylo již jen o tři góly (19:16). Strakoničtí tak byli zpátky ve hře. Nic nevzdávali, i když jim domácí uskočili čtvrt hodiny před koncem opět na šest branek (26:20). V následujících deseti minutách se dostali Strakoničtí na dostřel (27:26). Domácí si vzali time out, rychle skórovali a další branku přidali v přesilovce (29:26). Závěr utkání si již domácí házenkáři pohlídali.

Chance extraliga házenkářů: HBC JVP Strakonice - SKKP Brno 25:27 (11:15).
Skvělému výkonu strakonických házenkářů chyběl pouze bodový zisk

"Z výsledku jsme byli hodně zklamaní. Zápas se vůbec neodvíjel tak, jak jsme si přáli. Největším problémem byl nedůraz a nekoncentrovanost v obranné fázi, zvlášť v první půli. Já jsem také v brance nepřispěl žádným zákrokem navíc. Z osmigólového manka jsme udělali do přestávky šestigólové a o půli jsme si řekli, že není ještě nic ztraceno. Když půjdeme koncentrovaně gól po gólu a odstraníme chyby z prvního dějství, dá se s vývojem utkání něco udělat. To se nám víceméně dařilo, dotáhli jsme se pět minut před koncem na rozdíl jediného gólu. Jenže jedna věc je zápas dotáhnout, druhá ho zlomit a překlopit ve svůj prospěch. To jsou dvě rozdílné věci," komentoval utkání pro klubový web kapitán týmu Jindřich Mráz.

Strakoničtí se však musejí z porážky v Hranicích rychle oklepat. Již ve středu 11. října je čeká od 19 hodin domácí předehrávka 8. kola Chance extraligy s Lovosicemi. Utkání se mělo hrát v tradičním sobotním termínu, na žádost soupeře se předehrává již ve středu.