Na úvodním tréninku se představilo 18 hráčů, z toho i několik nových tváří. Někteří hráči z různých důvodů ještě chyběli. Letošní příprava na extraligu se bude od té loňské rochu lišit. "Budeme spíše navazovat na předešlý ročník. Hráči dostali individuální plány, takže u nich předpokládám, že jsou nějakým způsobem fyzicky připraveni. Začneme od základních věcí a postupně se více zaměříme na detaily a věci, které nás v minulé sezoně trápily,“ přiblížil náplň přípravy trenér Michal Zbíral.

Příprava se bude kompletně odvíjet v domácích podmínkách a začala hned s míčem. "Fyzická část se bude prolínat celou přípravou. A přípravné zápasy, které máme naplánované, nám dají víc než běhání na tréninku. Postupem času se také vykrystalizuje osa týmu, kterou už teď mám nějakým způsobem v hlavě, ale určitě se to ještě bude měnit,“ nastínil plány trenér a doplnil: "Soustředění nebude, protože kluci si plní pracovní povinnosti a je těžké to skloubit tak, abychom tam byli v dostatečném počtu. Některé víkendy ale využijeme pro sehrání přípravných zápasů i na tréninky, kdy budou třeba intenzivnější."

V týmu HBC Strakonice dochází k několka změnám. Po sezoně se rozloučil Tomáš Pek a chce hrát již jen v B týmu. Do Plzně odešli Martin Nový a Leonard Kaplan. Do německých nižších soutěží zamířili Darek Zach a brankář Filip Kaiser. Skončil gólman Jan Misař.

Naopak znovu přichází na hostování ze Šťáhlav Ondřej Sedláček a zápasovou prioritu bude mít u Otavy. Jedná se o působení dalších dvou hráčů ze Šťáhlav Tomáše Bruhy a Lukáše Nolče. S Plzní se jedná o Adamu Bernátovi na limitovaný přestup. S mužstvem začal i Filip Zdychynec, který se vrátil v minulé sezoně do druholigového béčka. K dispozici bude i zkušený gólman Jakub Jareš. "Požádali jsme ho o výpomoc, kdyby bylo v sezoně potřeba zaskočit třeba kvůli úrazu některého z dvojice brankářů Jindra Mráz – Mirek Tíkal. Jakub Jareš bude tedy třetím gólmanem,“ doplnil šéf klubu Miroslav Vávra.

Do týmu se může zapracovat i někdo z končících dorostenců. "Největší šanci zahrát si za áčko má asi Michal Tíkal. Pokud se dorostenci do prvního týmu nedostanou, budou pokračovat v béčku ve druhé lize,“ uvedl Miroslav Vávra.

Zdroj: HBC Strakonice