HBC JVP Strakonice 1921 – KH Kopřivnice 34:33 (18:18)

Branky: Nový 11 (1), A. Nejdl 7 (1), Bičiště 7, Kaplan, M. Nejdl 2, Pek, Landsinger, Fencl, Zach, Wildt 1 – Střelec 7 (2), Polcar 5, Gřes 4, Musálek 3 (3), Čadra, Doležel, Benítez, Lefan 3, Zima, Pšenica 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 2:4. Bez ŽK. ČK: 1:1 (14. Kaplan – 43. Zima za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 2:5. Diváků: 320. Nejlepší hráči utkání: Zach – Střelec.

Na začátku sezony Strakoničtí tohoto soupeře porazili brankou v poslední vteřině 32:31. Dva body berou i tentokrát, i když to deset minut před koncem moc dobře nevypadalo. Hrdiny posledních minut se pak stali pivot Martin Nový a gólman Jindřich Mráz.

Od začátku se hrál vyrovnaný duel. Kopřivnice sice domácím uskočila o tři branky, ale ti dokázali srovnat a první půle byla především přetahovanou o každý gól. Nepříjemná situace pro Strakonické přišla ve 14. minutě, kdy musel ze hry vyloučený Kaplan. Hráči od Otavy si několikrát v prvním dějsví vytvořili dvoubrankový náskok, ten však soupeř před přestávkou smazal.

Zdroj: Jan Škrle

Začátek druhého poločasu domácím nevyšel. Po třech minutách byl stav 19:21 a ve 39. minutě dokonce 22:25. Pak však přišla čtyřbranková šňůra domácích (Nový i Bičiště dali po dvou brankách) a rázem byl stav 26:25. Pokračovala přetahovaná, ve které přišli o vyloučeného hráče i hosté (Zima za tři dvouminutové tresty). Nicméně ve 48. minutě soupeř znovu vedl o tři branky (26:29).

Tříbrankové vedení měli hosté ještě dvakrát (27:30 a 28:31). Pak však předvedl neskutečné představení domácí pivot Nový a čtyřmi brankami v řadě otočil na 32:31. Hosté srovnali, ale Bičiště vrátil vedení Strakonickým. A soupeř znovu vyrovnal. Necelou minutu před konce dal M. Nejdl na 34:33. Soupeř tedy měl celou minut na srovnání. V tu chvíli si vzal slovo domácí gólman Mráz. Nejprve nohou chytil střelu z brankoviště a další skvělý zákrok si nechal na úplný závěr utkání. Důležité dva body zůstaly ve Strakonicích.

Výhra je skvělým kolektivním výsledkem. Zvláští poctu zaslouží gólman Jindřich Mráz. Domácí měli před utkáním velké problémy právě mezi tyčemi. Všichni tři gólmani byli nemocní a byl povolán na výpomoc Pavel Šniager z béčka. Většinu zápasu odchytal i s horečkou Jindřich Mráz a byl klíčovým mužem duelu.

Strakoničtí mají dál náskok tří bodů na Maloměřice Brno, i když o zápas více. Nyní ve středu zamíří na palubovku Nového Veselí.

Zdroj: HBC JVP Strakonice