Strakonice B – Talent Škoda JS Plzeň 29:30 (15:15)

Branky: Mošovský 10 (3), Michal Tíkal, K. Lukeš 4, Klimeš, J. Vondra, Koudelka 3, Rejžek, Lysenko 1 – U hostů nejvíce Štochl 8 (1), Kovář 8. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 3:3. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 3:2. Diváků: 105.

Ve vyrovnaném prvním poločase se skóre přelévalo ze strany na stranu. Domácí nejvíce vedli o tři branky (4:1), před poločasem vedli naopak hosté 14:15 a vyrovnávací gól dával Kryštof Lukeš dvě vteřiny před přestávkou. Po změně stran si nejprve hosté vypracovali mírné vedení, které domácí rychle srovnali. Čtvrt hodiny před koncem však byl stav 20:24 a o chvíli později 21:26. Strakoničtí snížili v 55. minutě na 25:27 a schylovalo se k dramatu. Plzeňský celek však znovu uskočil na tři branky a mohutný domácí finiš stačil již jen na snížení na konečných 29:30. Plzeň si pojistila druhé místo tabulky, béčko Strakonic je šesté a má ještě k dobru jednu dohrávku.

"Každá porážka mrzí, myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili. Bohužel jsme asi udělali víc technických chyb a měli víc neproměněných šancí než soupeř. Prohrát o jediný gól, to je opravdu o momentálním štěstí. Ve druhé půli nás bohužel potkala pasáž, kdy se nám sešly neproměněné šance a technické chyby, což soupeř dokázal potrestat a vytvořil si brankový polštář. V závěru jsme hráli sice odvážně, jenže chyběl kousek, abychom to dotáhli k remíze. Odehráli jsme dobrý zápas, klukům děkuju za bojovnost. Každý odehrál své. Výborný první poločas měl v brance Matěj Švec, ve druhém už se mu tolik ve spolupráci s obranou nedařilo," hodnotil pro web HBC Strakonice utkání domácí trenér Roman Nejdl.