HBC JVP Strakonice 1921 – Pepino SKP Frýdek-Místek 26:33 (15:14)

Branky: A. Nejdl 6, Němec 5 (3), Bičiště 5, Kaplan 3, Sedláček 2, Brůha, Pek, Fencl, M. Nejdl, Wildt 1 – Choleva 5 (1), Mucha, S. Mlotek, Zbránek 4, Chudoba 3 (2), Noworyta, Sklenák 3, Moješcik, Gřešek 2, Brožek, Bureš, O´Connor 1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 2:1. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 270. Nejlepší hráči utkání: Němec – Mucha.

Strakonickým se vyprázdnila marodka a chyběli již jen Nový a Krejčí. Trenér Zbíral dal prostor všem hráčům a velmi dobrou partii sehrál na pivotu mladý Martin Němec. S jistotou proměňoval i sedmičky, což je na podzim velká bolest strakonického týmu.

Domácí začali utkání dobře, ale po celý poločas se skóre tahalo. Nejvyšší vedení bylo v první části o dvě branky, a to na obě strany. Strakoničtí se na plus dva góly dostali i minutu a půl před přestávkou, soupeř se však opět dotáhl na jeden gól. Poločasové vedení však dávalo domácím naději na celkový bodový zisk.

Na začátku druhé půle domácí opět odskočili o dva góly, ale soupeř třemi přesnými trefami znovu stav otočil. Domácí ještě párkrát vyrovnali, ale naposledy bylo na světelné tabuli skóre srovnáno ve 37. minutě (20:20). Pak přišlo velké domácí trápení v zakončení. Třikrát nedokázali doskočit v tutovce, ale v té době se netrefil  ani supeř. Ve 41. minutě však přišla série hostů, kteří odskočili ve 47. minutě až na 20:25. Až pak dali domácí dva góly, ale za stavu 22:26 dali hosté tři branky za necelé čtyřoi minuty a v 53. minutě utekli na 22:29. Závětr utkání si pak již v klidu pohlídali.

Strakoničtí tak zakončli kalendářní rok na 12. místě se sedmi body na kontě. Maloměřice mají za nimi o bod méně, poslední Hranice mají bod jeden. Naopak před sebou mají Strakonice Jičín již o pět bodů.

Zdroj: HBC JVP Strakonice 1921