II. liga starších dorostenců – 8. kolo: Strakonice – Liberec 27:21 (13:9)

Branky Strakonic: Němec 14 (1), K. Lukeš 5, Michal Tíkal, Kojan 3, Vondra, Koudelka 1. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 1:5.

Souboj dvou nejlepších týmů soutěže vyzněl jednoznačně pro strakonické házenkáře. Tým od Otavy tak pokračuje v soutěži bez ztráty kytičky. Velký podíl na tom měl Martin Němec, autor čtrnácti branek.

"Nečekal jsem tak pohodlný průběh utkání. Předpokládal jsem vyrovnanější zápas, i když hosté přijeli v okleštěné sestavě. Od začátku jsme byli ve vedení, které mělo být výraznější vzhledem k tomu, kolik jasných gólových příležitostí jsme si vypracovali a které jsme bohužel neproměnili. Kvůli tomu se stále drželo jakési napětí v utkání. Ale kluci výborně bránili, základem úspěchu byla výborná obrana v první půli. Celkově jsme podali jeden z lepších výkonů," uvedl pro web HBC Strakonice trenér Roman Nejdl a doplnil: "Co se týká individuálního výkonu Martina Němce, který dal 14 gólů, musím říci, že neskutečně mentálně vyrostl. A také fyzicky je na tom velice dobře. Je vidět, že si hru velice užívá, lepí mu to, což je jen dobře."

Zdroj: HBC Strakonice