V první čtvrthodině to vůbec nevypadalo na to, že hraje třetí tým tabulky proti dvanáctému. Strakoničtí byli několikrát ve vedení a favorita zaskočili. Pak však přišla šňůra čtyř domácích gólů a od té chvíle již Lovosice držely otěže hry ve svých rukách. Nakonec vyhrály 38:29.

"Obrana nám nefungovala podle představ, dostali jsme hodně branek. Dokázali jsme to sice kompenzovat v útoku, ale celkově nejsem s naším výkonem moc spokojený. Chtěli jsme hrát jinak, nefungovala nám ale obrana a za ní měli těžkou pozici brankáři. Když se nám to nesejde, se silnějšími týmy nemůžeme hrát vyrovnaně. Chyběla mi i bojovnost, Lovosice byly agresivnější a dávaly lehké branky," hodnotil na pozápasové tiskonce utkání strakonický trenér Michal Zbíral.

Extraliga házené: Lovosice - Strakonice
FOTO: Lovci vyhráli popáté v řadě, kouč Jelínek ale za výkon své hráče trkal

"Chtěl bych vyzdvihnout výbornou atmosféru s velmi dobrou kulisou, kde se nám dobře hrálo. Domácí byli lepší, agresivnější v obraně a nepouštěli nás do našich šancí. Nám se naopak v defenzivě nedařilo a dostávali jsme jednoduché branky," doplnil k hodnocení Marek Nejdl.

Kola soutěže se točí dál a na Strakonické čeká ve středu dohrávka odloženého duelu 15. kola na palubovce osmého Zubří.

Aktuální tabulka je ZDE.