Po reprezentační přestávce se na scénu vrátila házenkářská Chance extraliga mužů a Strakoničtí sehráli dobré utkání na palubovce třetího SKKP Brno. Sice prohráli 25:29, ale předvedli výkon, o který se mohou opřít v dalších zápasech závěru základní části soutěže.

Karty jsou rozdány jasně. Po základní části následuje play out a po něm poslední tým tabulky sestoupí přímo. Dvanáctý v pořadí si zahraje baráž o setrvání v extralize a jedenáctý se zachrání přímo. Jedenácté místo je tedy pro Jihočechy metou pro jarní část soutěže.

Prvním krokem pro splnění tohoto cíle je výhra v sobotním domácím duelu nad Hranicemi. Ty mají na 11. místě šest bodů, o čtyři více než Strakonice a Maloměřice. V první polovině sezony na paluboce soupeře Strakoničtí padli 28:31. "Tenhle zápas pro nás bude rozhodující. Připravujeme se na něj a chceme v něm uspět," uvedl pro web HBC Strakonice Ondřej Landsinger a doplnil: "Hranice jsou silnější než v předchozí sezoně. Naposledy doma podlehly pouze o gól Kopřivnici."

V utkání v Brně však Strakoničtí ukázali, že jsou po přestávce v dobré formě. "Od zápasu v Brně se můžeme odrazit. Dokázali jsme si, že nám může fungovat obrana. Zápas v Brně nám dodal sebevědomí, že i s takovým soupeřem dokážeme sehrát vyrovnané utkání," vrátil se ke středečnímu duelu O. Landsinger.

Jihočeši dobře vědí, že je to zápas o hlavě. "Musíme navázat na dobrou obranu a být trpěliví v útoku," uvedl Ondřej Landsinger a dodal k největšímu trumfu Strakonic: "Fanoušci nás poženou dopředu, i díky tomu nám domácí zápasy herně vcelku vycházejí. I proti silným soupeřům předvádíme dobré výkony. Domácí prostředí je nejvíc, co můžeme mít. Navíc po měsíci a půl volna jsme víc hladoví a nažhavení."

Aktuální tabulka má tuto podobu.

Zdroj: HBC Strakonice 1921