Sokol Nové Veselí – HBC JVP Strakonice 1921 33:27 (17:11)

Branky: Halíček 6 (1), Tomášek 6, J. Flajsar 5, D. Flajsar 4, Navrátil 3, Krejz 2, Štěpán, Jochman, Ogoun, Popela, Bartůněk, Duroň, Gregorovič 1 – Němec 9 (2), A. Nejdl 9 (1), M. Nejdl 3, Bernhard 2, Zdychynec, Landsinger, Bičiště, Wildt 1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Vyloučení: 5:6. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 1:3.

Naděje na úspěch zde určitě byla. Strakoničtí sice byli před utkáním bez bodu poslední v tabulce, ale Nové Veselí mělo na kontě pouze jedno vítězství. Ale scénář z jara se neopakoval a tentokrát domácí drželi zápas pevně v rukách.

První branku utkání sice vstřelili Jihočeši, ale platilo pořekadlo První vyhrání z kapsy vyhání. Domácí totiž nastříleli šest branek v řadě a po deseti minutách již vedli o pět gólů. O tři minuty později to již bylo dokonce o sedm (9:2) a Strakoničtí dokázali do poločasu ubrat pouze jeden gól.

Druhý poločas byl sice vyrovnaný, oba celky nastřílely stejně branek, ale pro Strakonické to znamenalo další porážku. Domácí se v průběhu utkání dostali ve 42. minutě až na rozdíl osmi gólů (24:16). Závěrečnou desetiminutovku začali Strakoničtí čtyřmi brankami v řadě, stáhli na nadějných 28:24, ale domácí jim toho více nedovolili. Rychle znovu utekli na šest a tento náskok si udrželi až do konce duelu.

Jihočechy střelecky táhli A. Nejdl a M. Němec (po 9 gólech) ale na domácí celek to nestačilo.

V dalším kole Strakoničtí přivítají v sobotu 28. října od 17 hodin na své palubovce sedmý tým tabulky Frýdek-Místek.