Strakoničtí házenkáři jsou po čtyřech kolech na nule a stále čekají na první bod. Blízko mu byli před čtrnácti dny, když na palubovvce Maloměřic Brno prohráli o jedinou branku. V minulém utkání na domácí palubovce podlehli Dukle Praha 23:35.

V rychlém sledu nyní strakonické házenkáře čekají další dva extraligové zápasy. Ve sváteční čtvrtek přijede Talent týn Plzeňského kraje a utkání začíná v 19 hodin. Hosté zatím ve čtyřech kolech ztratili jediný bod za remízu. Ač je výkonnostní rozdíl obou soupeřů zřejmý, vzájemné souboje nepostrádají náboj. V plzeňském týmu totiž působí hráči, kteří v minulosti hráli u Otavy - Martin Nový, Leonard Kaplan či Martin Říha. Po minulé sezoně odešel do Polska strakonický odchovaec Tomáš Nejdl.

V sobotu pak již v tradičních 17 hodin Strakoničtí přivítají celek SKKP Brno. Při pohledu do tabulky je zřejmé, kdo je favoritem utkání. Brňané ještě neztratili ani bod a okupují čelo soutěže. Na začátku minulé sezony se Strakonickým podařilo s tímto soupeřem uhrát nerozhodný výsledek, co tentokrát?