Branky: Němec 7 (2), Sedláček 6, M. Nejdl, Bičiště 4, Bernhard, Krejčí 3, Mošovský 2 (2), Michal Tíkal 2 – Klus, Korger 5, Kučera 4, Padalík 3 (1), Piwko 2 (2), Polášek, Dořičák, Znišťal 1. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 6:4. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:3. Diváků: 320. Nejlepší hráči utkání: Sedláček – Korger.

Strakoničtí házenkáři potvrdili v prvním kole play out Chance extraligy domácí neporazitelnost. Ve veledůležitém utkání jasně přehráli nejbližšího soupeře pod sebou a vzdálili se mu na čtyři body. První důležitý krůček za záchranou tak Jihočeši udělali tou správnou nohou.

Přitom se museli obejít bez klíčového Adama Nejdla, ten nemohl nastoupit kvůli zdravotním problémům. Trenér Michal Zbíral však vymyslel kulišárnu. Do týmu povolal dva velice zkušené borce, oba bývalé kapitány, Martina Mošovského a Tomáše Peka. Ti se sice již s dresem extraligového týmu před časem rozloučili, ale v důležité chvíli pomohli. Přirození lidři byli velkou psychickou podporou a Martin Mošovský se dvakrát trefil ze sedmičky. Při předzápasovoém představování hráčů oba sklidili obrovský potlesk.

Od začátku se utkání odvíjelo ve prospěch domácích. Na jejich úvodní branku soupeř ještě odpověděl vyrovnáním, ale to bylo naposledy, kdy svítilo na výsledkové tabuli vyrovnané skóre. Dvakrát se ještě hosté dostali na jednu branku, ale Strakoničtí náskok postupně navyšovali. Důležitý byl úsek, ve kterém se utrhli z 9:6 na 13:6, a závěr poločasu, kdy se dvěma góly vzdálili soupeři na osm branek.

Po přestávce utekli Strakoničtí na deset branek, ale soupeř se snažil blížící se porážku alespoň trochu zmírnit. Stáhl vedení domácích na sedm bodů, ale blíže se nedostal. Naopak Strakoničtí vytáhli vedení na konečných devět branek a mohli si užít tradičních vítězných oslav se svými věrnými fanoušky.

V souběžně hraném utkání dokázal poslední celek Maloměřic uhrát remízu v Jičíně. V tabulce tak se 20 body vedou Jičín a Nové Veselí, Strakoničtí jich mají 10, Hranice 6 a Maloměřice 5. V dalším utkání Strakoničtí nastoupí v sobotu 23. března od 10.30 hodin na palubovce Maloměřic Brno. Druhé utkání tohoto kola se hraje již v pátek večer v Novém Veselí, kam zamíří Jičín.