Extraligoví házenkáři mají po skončení základní části nyní krátkou reprezentační přestávku a pokračování soutěže je naplánováno na středu 20. března. Strakoničtí házenkáři se nyní připravují na osm velmi důležitých zápasů v play out, které rozhodnou o jejich pokračování v nejvyšší soutěži i pro příští mistrovskou sezonu.

V aktuální tabulce play out se nacházejí na třetím (celkově 11.) místě s osmi body. Za nimi jsou Hranice se ztrátou dvou bodů a Maloměřice Brno, které zaostávají o čtyři body. Play out hrají také celky Nového Veselí a Jičína, ale ty již nemají záchranářské starosti. Proto je každý bod, který se podaří zbylým třem týmům získat proti těmto dvěma soupeřům, obrovsky důležitý.

Pro všechny je klíčové jedenácté místo (třetí v play out), které po skončení soutěže zaručuje udržení se v extralize i pro další mistrovskou sezonu. Dvanácté místo znamená nutnost hrát baráž o udržení v soutěži, zatímco třinácté místo vede k sestupu.

Tabulka je ZDE

Cestu za záchranou začnou strakoničtí házenkáři ve středu 20. března, kdy od 19 hodin hostí na své palubovce Cement Hranice. V základní části na palubovce soupeře Strakoničtí prohráli 28:31, doma zvítězili 27:25. Hned v sobotu čeká Jihočechy cesta k utkání do Brna s místními Maloměřicemi. V základní části Strakoničtí v Brně padli 25:26, domácí odvetu vyhráli 32:29. Poslední dubnovou středu zavítá do Strakonic celek Nového Veselí. Na jeho palubovce Jihočeši prohráli 27:33, doma pak slavili výhru 24:22. První polovinu play out zakončí celek od Otavy na Velký pátek 29. března v Jičíně. S tímto soupeřem Jihočeši dvakrát v základní části padli (doma 27:31, v Jičíně v posledním kole 29:37).

Odvetné zápasy play out odstartují o víkendu 13. - 14. dubna.