V loňském hodnocení, co se týká nejlepší extraligové soutěže, se Zahorčičtí umístili třetí. Na začátku týdne bylo přihlášeno 59 družstev mužů a 15 družstev žen z celé republiky. „Jako každý rok, tento počet přihlášených ještě není konečný,“ upřesnil starosta SDH Zahorčice Josef Tesárek.

Ze strakonického okresu bylo přihlášeno devět týmů mužů (Zahorčice, Doubravice u Volyně, Nišovice, Přechovice, Kalenice, Bezdědovice, Nové Kestřany, Litochovice a Novosedly), ženský žádný. „Ale doufáme, že týmy žen ze Strakonicka také přivítáme,“ poznamenal Josef Tesárek.

Starosta zdůraznil, že rok od roku je náročnější soutěž uspořádat. „Jelikož se tato soutěž běhá dvoukolově, bylo náročné sehnat k sobě v Jihočeském kraji partnera. Měli jsme však štěstí na lidi, kteří jsou k tomuto sportu zapáleni. Takže první kolo se koná v sobotu v Chotěmicích u Soběslavi,“ uvedl.

Po skončení tohoto kola tedy družstva přejíždějí na druhé kolo do Zahorčic, kde se v neděli utkají o další extraligové body. A v podvečer se koná Afterparty s DJ Honzou Průchou z Rádia Kiss.

K dispozici bude i atrakce surf-simulátor, stolní fotbálek a je připraven i šampionát v páce (kategorie muži a ženy). Nejlepší budou odměněni poháry.