Posedmé ji vyhlašuje centrála SDH a podléhá veřejnému hlasování na webovém portále. Jednotlivé týmy se hlásí se svými připravenými projekty a aktivitami pro daný rok. Tento ročník bude zakončen celostátním finále 25. listopadu v Brně.

Střelskohoštičtí patří do oblasti jihozápadní. Do Brna za tuto oblast pojede kromě nich z okresu Strakonice také tým z Pražáku. „Prezentovali jsme se hlavně akcemi pro děti, jde o zdravotní prevenci, ale i kulturní záležitosti,“ řekla za hasiče z Pražáku Swenia Kalianko.

Hasiči ze Střelských Hoštic jdou také cestou akcí pro děti. „Pořádali jsme především pobyty pro děti v přírodě. Šlo o soustředění, školení a zkouška jak fungovat přes noc v přírodě,“ doplnila za Hoštice Eva Janochová.

Střelskohoštičtí se v minulosti již dvakrát ve finále, ve své oblasti, umístili. V roce 2013 si odvezli druhé místo a finanční obnos 20 tisíc korun. V roce 2015 vyhráli a odvezli si titul Dobrovolní hasiči roku 2015. Odměnou jim byla finanční hotovost 70 tisíc a pohár ve tvaru skleněné hasičské přilby.