Kdo patří na třetí místo tabulky krajského přeboru, to v sobotu 7. května ukázala oseckým fotbalistům Soběslav. Svěřenci trenéra Jaroslav Voříška podlehli v přímém souboji o třetí příčku domácímu Spartaku drtivě 0:6 (0:3) a jsou tak stále čtvrtí, nyní už ale se ztrátou čtyř bodů na soupeře.

Kouč poražených měl jasno, jaký přívlastek zápasu dát. „Nazval bych to lekcí z produktivity. Bohužel jsme na začátku utkání nevyužili více než stoprocentní šance. Úvod byl rozhodující."

Naopak domácí trenér Radek Hajič byl maximálně spokojený. „Odehráli jsme nejpovedenější zápas v jarní části. Soupeři jsme přitom darovali první dvě šance. Je důležité, že nás v těchto momentech podržel brankář Hnilička. Zbylých osmdesát minut už jsme měli pevně ve své režii," hodnotil.

V první šanci se ve 4. minutě ocitl Mráz, kdy z malého vápna trefil jen brankáře, od něj šel míč do tyče. Ve 12. minutě Uher po autu z prostoru penalty netrefil část prázdné brány. „Utkání mohlo vypadat jinak, kdybychom skórovali. Ale na kdyby se nehraje, hraje se na góly," dodal Voříšek.

Domácí šli do vedení ve 21. minutě, do té doby byli Osečtí rovnocenným soupeřem. Spartak ve 31. minutě zvýšil a na poločasových 3:0 upravil ve 37. minutě. „Po první půli bylo po zápase," konstatoval Voříšek.

Soběslav dokázala využít své šance i po obrátce, a to v 64., 84. a 90. minutě. Mezi jejími střelci se hattrickem blýskl Tomáš Mazouch.

„Domácí nás vyloženě nepřehrávali, ale ve druhé půli jsme se už do žádné vážnější šance nedostali. Naopak vlastními školáckými chybami jsme soupeře pouštěli do brejkových příležitostí a výsledkem byl nakonec stav 6:0. Soběslavští vyhráli zaslouženě," dodal Jaroslav Voříšek.

Podle domácího kouče Radka Hajiče bylo až s podivem, s jakou lehkostí a chutí jeho svěřenci utkání odehráli. „Navíc padaly velmi hezké góly. Je jen škoda, že nepřišlo víc diváků. Jsme naprosto spokojení, byl to hodně povedený zápas," uzavřel trenér.

Sestava: Hřebejk – Kuneš, Carda (74. Hanák), Krejčí, Maroušek (53. Hoch) – Blažečka, Mráz, Schánělec, Hosnedl – Uher, Kroupa (78. Roubin).