„Po mém ukončení působení v Oseku mě oslovilo vedení Blatné. Byla to pro mě určitá výzva, navíc jsem zde doma. Je jasné, že nás nečeká nic jednoduchého, ale sezona je dlouhá, alespoň v to musíme doufat, a všichni začínáme od nuly,“ uvedl na otázku, s jakými představami do Blatné šel, trenér Jaroslav Voříšek.

Na přípravu s týmem mnoho času nebylo, jak s ní je trenér spokojen? „V krátké přípravě hráče poznávám, není čas na velké experimentování, po odchodu klíčových hráčů budou muset převzít jejich roli na sebe. Snažím se, aby je trénink bavil, ale stále opakuji, že pro to, aby byli konkurenceschopní, musí pro sebe udělat něco navíc,“ říká Jaroslav Voříšek a doplňuje: „Blatnou opustilo pět zkušených hráčů základní sestavy (Zahrádka, Rozhoň, Mišjak, Benedikt, Kubiš). Sehnat adekvátní náhradu bude těžké, zatím budeme pracovat s tím, co máme.“

Fotbalová příprava: Blatná - Nepomuk 1:3.
Blatná v přípravě podlehla hráčům Nepomuku

A jak vidí trenér ambice svého týmu do nové sezony v krajském přeboru? „Chtěli bychom, aby tým dle svých možností předváděl hru, která nás všechny včetně početných blatenských příznivců bude bavit a dělat nám radost,“ dodává trenér Voříšek.

Kádr Blatné - Brankáři: Jaroslav Chlanda, Leoš Peroutka. Obránci: Milan Hlaváč, Vojtěch Bláha, Luboš Machovský, Filip Hrádek, Michal Uldrich, Filip Jícha. Záložníci: Marek Sedláček, Petr Prokopec, Jakub Levý, Jiří Říha, Jakub Král. Útočníci: Michal Kůst, Filip Čadek, Ondřej Míka. Trenér: Jaroslav Voříšek. Vedoucí: Petr Jícha. Předseda klubu: Pavel Mašek.