Potvrzeno! Ve fotbalovém Slavoji Volyně došlo k trenérské změně, která se rýsovala už minulý týden. Končícího Luďka Cimrhanzla pro novou sezonu nahradí Václav Mareš.

Definitivně se vše podle dosavadního kouče rozhodlo ve čtvrtek 30. června. Nyní ho čeká angažmá v Rakousku. „Trénoval jsem tam 22 let, Volyně byla první přerušení. Mám tam stále kontakty, nabídky chodily. Loni jsem je odmítal, teď ale přišla taková, která mě oslovila," vylíčil Cimrhanzl.

Úspěšná volyňská štace

Slavoj vedl od konce sezony 2013/2014, kdy ho dotáhl k postupu z okresního přeboru. Následně s ním skončil v I. B třídě při premiéře pátý a letos třetí.

„Přišel jsem za stavu, kdy tým prohrával a vypadalo to, že by zase postup nevyšel. Původně jsem měl zůstat jen krátce, do konce postupové sezony. Potom jsme se ale dohodli na další spolupráci. Myslím, že výkonnost stoupala," hodnotil zkušený kormidelník.

V uplynulém ročníku Volyňští útočili na vítězství v soutěži, kterou po podzimu vedli. Ale na jaře už na výkony z první poloviny nenavázali a skončili až třetí.

„Vedli jsme, protože nebyla žádná zranění a sestava se moc neměnila. Na jaře jsme nedokázali hrát v laufu jako na podzim. Ale hlavní důvod byl ten, že se nám ze zdravotních důvodů rozpadla obrana. Už jsme nebyli tak nedobytní. A to, jak se pak vzdalovala možnost vyhrát, šla dolů i motivace," upřesnil Luděk Cimrhanzl.

Těší ho, že za jeho působení se k lepšímu – z jeho pohledu – hodně změnil obrázek herního projevu. „Byl vidět pokrok. Snažil jsem se působení ve Volyni dát všechno, i když ne všichni byli nadšení tréninkovou zátěží, někomu se zase mohlo zdát moc taktiky nebo teorie… Poděkovat chci tímto za spolupráci asistentovi Václavu Kuralovi, který má podobný náhled na fotbal. A také Davidu Pikolonovi," uzavřel bývalý lodivod Slavoje.

Nový trenér nemá za cíl postup

Nový kouč Václav Mareš přichází po veleúspěšné sezoně Chelčic, které dotáhl k druhému místu v I. B třídě a skončil právě před Volyní. V týmu působil čtyři roky a chtěl si původně odpočinout. „Ale převážila nová výzva, kterou pro mě Volyně je," prohlásil Václav Mareš.

Obě strany byly v kontaktu už v zimě a námluvy probíhaly celé jaro. Definitivní dohoda byla potvrzena po skončení sezony. „Hodně lidí mě od tohoto angažmá odrazovalo, jiní mi ho zase přáli. Emoce ve Volyni jsou, ale jdu tam za fotbalem. Jsou tam mladí perspektivní kluci i starší hráči," přiblížil nový kouč.

Co se týče ambicí Volyně, postup není podle Mareše cílem. „Nechceme kluky stresovat, ale hrát dobrý fotbal a skončit do třetího místa. Tým potřebuje zkušenosti," zmínil trenér.

Pro novou sezonu přichází Páník ze Štěkně, od něj si kouč slibuje, že mužstvo pozvedne. A v jednání je ještě jeden hráč, i když podle Václava Mareše se kluby nejspíše nedohodnou.

Předseda FK Chelčice Petr Novák na adresu odcházejícího trenéra Václava Mareše uvedl: „Pro každý tým bude přínosem a je skvělé s takovým trenérem a člověkem spolupracovat."