V minulých sezonách končil oddíl SK Slavoj Volyně v dolních patrech tabulky. Po chudších letech volyňského fotbalu přišly změny. Týmu se ujal Jiří Němeček st. a předsedou klubu se stal Josef Hodonický. V právě skončené sezoně patřila Volyně mezi nejlepší celky okresního přeboru. Bojovala o postup, v závěru ale vypadla vinou zraněných opor z rytmu. O konečném třetím místě jsme si promluvili s předsedou klubu Josefem Hodonickým.

V klubu je jistě se třetím místem spokojenost, nicméně jste dlouho bojovali o postup. Nepřevládá nakonec spíše zklamání?

Celkové hodnocení je pozitivní, od začátku sezony jsem si byl vědom možností mužstva a ty se bohatě naplnily.

Zhruba před rokem jste po svém nástupu do funkce předsedy klubu řekl, že přicházíte s cílem pozvednout úroveň volyňského fotbalu. Myslíte si, že se vám to podařilo? Jak byste uplynulou sezonu zhodnotil?

To musí posoudit členové oddílu. Já osobně mám dobrý pocit z práce, která se v této sezoně udělala.

V oddílu se pod vaším vedením velmi dobře pracuje s mládeží. Přípravku vede bývalý ligový mládežnický trenér Josef Marc (působil ve Vimperku), dorost převzal Milan Kochta. Ten by měl být i šéftrenérem mládeže. Jak jste s nimi spokojen?

Do Volyně jsem šel s jasnou vizí. Založit činnost oddílu na mládeži, a to se v rekordním čase povedlo. V přípravce bylo před příchodem trenéra Marce osm fotbalistů a dnes jich na tréninky chodí pětadvacet. A co je také důležité, chytli se i rodiče. Z toho mám velikou radost. Myslím si, že se blíží doba, kdy budeme kvalitou mládeže konkurovat velkým oddílům v okrese. Jasným důkazem zvýšeného zájmu je i přihlášení mladší a starší přípravky do ročníku 2009 až 2010.

Velmi dobře se na jaře ukázali dorostenci Antonín Mack a Josef Havlíček, jaké s nimi máte plány?

Nejdůležitější je, že na sobě chtějí oba pracovat a fotbal je začal bavit. Budou hrát za A tým a já věřím, že svůj talent zúročí. My je budeme podporovat.

Celou jarní část chyběli Luboš Rangl a především důrazný útočník Tomáš Škopek, zdravotní problémy měli také Radek Chochol a Jaroslav Jariabka. Jak jste se s těmito absencemi vypořádali? Tomáš Škopek bude chybět i na podzim, sháníte za něj nějakou posilu do útoku? Při tak malém počtu vstřelených golů by se to nabízelo.

Naše mužstvo je velmi mladé. Chybějí nám zkušení hráči do klíčových bojů, nejmarkantněji to bylo vidět v jarním utkání v Poříčí. Podle mého názoru nám chybí střední záložník, který by tvořil hru a koncový hráč, který by začal dávat góly. Útočná fáze byla velmi špatná. Budeme se snažit o tyto hráče naše mužstvo posílit, ale nebude to za každou cenu.

Váš tým měl naopak nejlepší defenzivu v přeboru. Jak byste obrannou fázi zhodnotil?

Defenzivu máme suverénně nejlepší. Dostali jsme pouhých jedenadvacet branek a když od toho odečteme sedm gólu, které jsme obdrželi v Bavorově na podzim, máme průměr půl branky na zápas. To je skvělé. Hodně nám pomohl příchod Jaroslava Jariabky.

Na jaře nastupoval golman Tomáš Mráz převážně v poli, jasnou jedničkou se stal Dušan Hrdina. Budete tento systém praktikovat i v příští sezoně?

Sestavení mužstva je věcí trenéra a my mu důvěřujeme. Pproto nechám rozhodnutí na něm.

Kdy začala příprava a s kým odehrajete přípravná utkání?

Přípravu jsme začali v pondělí 6. července. Trenér chce pro přípravná utkání soupeře z I. A třídy, pokusíme se jeho požadavek zajistit.

Může se těšit volyňský fanoušek na změny v kádru? Jednáte již s někým?

Pracujeme na tom, ale jak jsem již řekl, nebude to za každou cenu.

Autor: Pavel Pubal