Letní přestávka se ve Fotbalovém klubu Vodňany nesla letos ve znamení rekonstrukce zázemí.

Novou tvář dostaly prostory pro hostující mužstva – tedy kabiny a sprchy. Jde o větší úpravu za poslední roky. Otevření opravených prostor se konalo ve čtvrtek 30. července dopoledne.

Před necelými deseti lety už dostalo novou podobu zázemí domácího týmu. „Bohužel nebyly finanční prostředky a také další okolnosti neumožňovaly oddílu, aby se pustil do větší rekonstrukce druhé části. Až teď. Přijetí grantu krajským úřadem a výše dotace byly hlavním impulsem pro realizaci rekonstrukce kabin," upřesnil předseda oddílu Karel Handšuh st.

Od kraje na opravy připutovalo 150 tisíc, 114 tisíc musel oddíl dodat z vlastních zdrojů. Rekonstrukce trvala pět týdnů. „Za tak krátkou dobu jsme udělali velký kus práce. I když stále jsou ještě nějaké nedodělky, ale do začátku sobotního turnaje, Memoriálu Josefa Macha, který jsme letos obnovili a chceme v něm dále pokračovat, bude všechno v pořádku," dodal Karel Handšuh.

Do oprav se aktivně zapojili členové oddílu. Předseda oddílu zmínil práci trenéra áčka mužů a správce plochy v jedné osobě Václava Hrachovce, dále mladé hráče, z nich vyzdvihl Romana Veselého a Lukáše Malíka. Na pokládce dlažby se největší měrou podíleli hráč áčka Jakub Bače a fanoušek Pavel Marchal. „Všem patří velké poděkování, stejně jako krajskému úřadu a městu, které náš oddíl drží při životě a bez jeho pomoci bychom těžko mohli podporovat šest mládežnických družstev a dva dospělé celky. Díky zaslouží také dodavatelská stavební firma," doplnil předseda Karel Handšuh.

Starosta Vodňan Václav Heřman k podpoře oddílu dodal: „Těší mě, že se fotbalový klub stará o mládež v našem městě. Příspěvky, které jdou od města, by měly být poskytovány i v příštích letech."

Trenér A-mužstva Václav Hrachovec vzkázal z opravených kabin pro hostující týmy následující: „Soupeřům jsme vylepšili zázemí, aby se u nás cítili lépe. Věříme však, že od nás body odvážet nebudou."

Příští rok uplyne 40 let od doby, kdy zázemí fotbalového klubu dostalo moderní tvář a do užívání byly předány současné prostory.

Obnovený turnaj

V sobotu 1. srpna se ve Vodňanech uskuteční 21. ročník Memoriálu Josefa Macha, kterého se zúčastní čtyři týmy. Program turnaje je následující:

Vodňany – Kaplice (13, hraje se 2x30 minut)
Bavorovice – Protivín (14.15, hraje se 2x30 minut)
utkání o 3. místo (15.30, hraje se 2x35 minut)
utkání o 1. místo (17, hraje se 2x45 minut)