Dvojici zástupců okresu ve fotbalové I. A třídě se nedaří tak, jak by si představovala. Blatná v 10. kole potřetí v řadě prohrála, a to ve Vimperku 0:2 (0:1). Vodňany se doma rozešly s Prachaticemi bez gólů, byla to už jejich čtvrtá remíza. Blatenští jsou nyní v tabulce šestí, Vodňanští drží desáté místo.

Blatná ve Vimperku doplatila na neproměňování šancí. „Hráli jsme vcelku pěkný fotbal a ohrožovali branku soupeře snad nejvíc za poslední půlrok. Bohužel je tu jedno ale… Nedali jsme gól, ani když jsme se ocitli před prázdnou brankou," vylíčil trenér Michal Čadek.

I za nepříznivého stavu se hráči snažili, ale finální řešení nedokázal nikdo úspěšně provést. „Věřím, že zápas blbec a koneckonců i sérii proher, na niž v Blatné nejsme zvyklí, máme za sebou," dodal kouč.

Ve Vodňanech nebyl po deštích ideální terén, s čímž se v tabulce lépe situovaní hosté nedokázali vypořádat. Pro Prachatické to byl zápas blbec, nešlo jim vůbec nic. Na druhé straně domácí bojovali, jezdili po zadku a bod jim patří právem.

Sestavy

Blatná: O. Sedláček – Kallmünzer, M. Sedláček, Nový, Mišiak, Sýkora, Šilhavý (57. Peleška), Říha, Kůst (46. Stulík), Prokopec, Jícha.

Vodňany: Budín – David Bečvář, Bače (90. Hajný), Šourek, Varyš (72. Krejčí), Konvička, Volmut (85. Polanský), Buchtele (15. Kvapil), Malík, Chalupský, Jizba.