Poprvé Vodňanští inkasovali hned v 6. minutě po standardní situaci. „To nás provází celou sezonu, že dostaneme brzy gól," povzdychl si trenér Dušan Benák. Pak přišly dvě chyby stoperů a druhá branka domácích v 19. minutě. Navíc kvůli zranění musel následně vystřídat Josef Chalupský.

„Museli jsme přeorganizovat hru. Začali jsme hrát na tři útočníky a byli jsme po zbytek utkání lepší. Dostávali jsme se do šancí a soupeře přehrávali, chybí nám však štěstí v koncovce," zmínil se kouč.

Vodňany se dočkaly jenom snížení, v 70. minutě se prosadil Volmut. „Druhá půle patřila jasně nám – na zakončení to bylo 8:3 pro nás a na standardky asi 7:2. Jenže produktivita Jankova byla vyšší. Mrzet nás může úvodní dvacetiminutovka. Určitě jsme však měli na bodový zisk," zdůraznil Dušan Benák.

S herním projevem byl trenér spokojený. A věří, že štěstí se k jeho svěřencům opět vrátí. Ale trápí ho užící se kádr – Josef Chalupský a Karel Štěch si odnesli zranění a není jasné, kdy nastoupí. Vodňany v sobotu hostí v derby Osek (17).

Sestava: Jan Chalupský – Kouba, Filip, Hajný, M. Vokatý – Bače, Josef Chalupský (25. Zlatohlávek), Souhrada, Volmut – Vítovec, T. Vokatý (71. K. Štěch – 85. Kapusta).