Skončit v horní polovině tabulky by si v nadcházející sezoně krajského přeboru přál vodňanský trenér Miroslav Vokatý.

Minulý ročník jste odehráli vcelku v klidu a obsadili osmé místo…
Jsem rád, že jsme potvrdili stoupající tendenci jak v herním projevu, tak v postavení v tabulce, což nám v součtu zajistilo osmé místo. Za to chci ještě jednou poděkovat všem hráčům. 
Ve Vodňanech jsme měli druhou nejlepší sezonu za posledních osm let, když pominu postup 
z I. A třídy. Je to určitě dílčí úspěch, ale zavazuje do dalších sezon, aby vodňanský fotbal po generační výměně zase byl tam, kde ho všichni hráči i fanoušci chtějí vidět – minimálně v popředí krajského přeboru.

Jaké ambice budete mít do nadcházející sezony? Pomýšlíte na vyšší příčky?
Je jasné, že minulá sezona nás zavazuje k tomu, abychom se v té nadcházející pohybovali opět alespoň ve středu tabulky. Já bych rád viděl mužstvo v horní polovině. Myslím, že kluci kvalitu mají, ale samozřejmě je mnoho proměnných, které nám tento záměr mohou zhatit – zranění, pokles formy, pracovní vytížení a podobně. Také bude důležitý vstup do soutěže, což nás v minulých letech celkem trápilo. Opět jako loni začínáme doma
s Lažištěm a jedeme do Prachatic. Před rokem jsme s těmito mužstvy nezískali ani bod! Proto pro nás těžký začátek, ale věřím, že s lepším výsledkem. Máme jim co vracet!

V předchozím ročníku jste si pochvaloval herní projev mužstva. Pokračoval v něm tým i v přípravě a jste z tohoto pohledu stále
spokojený?
Rádi bychom navázali na hru 
z minulé sezony. Budeme chtít hrát opět ofenzivní fotbal, o což jsme se snažili i v přípravných zápasech. Celkem spokojený jsem, ale samozřejmě nedostatky máme, zvláště v zakončení. Věřím, že do prvního mistráku jich co nejvíce odstraníme.

Naopak jste minulou sezonu často žehral na neproměňování šancí…
Samozřejmě, že proměňování šancí je pro průběh zápasů velmi důležité, asi jako v tenise první podání. Proto je nutné být v zakončení nejlépe stoprocentní. Nejen já, ale i další trenéři nebudou s koncovku asi nikdy plně spokojeni.

Jak jste byl spokojený s výsledky
v přípravě a celkově?
Příprava probíhala ve Vodňanech převážně na tréninkovém hřišti. Spokojený více méně jsem. Hráli jsme turnaj v Olešníku a Dřítni, pokaždé jsme skončili druzí. Pak jsme ještě sehráli utkání s Čížovou, které jsme vyhráli 3:2, s Chelčicemi 5:1 a zúčastnili jsme se turnaje v Týně nad Vltavou. V přípravných zápasech jsme si chtěli vyzkoušet jak nové hráče, tak některé prvky ve hře, což se nám podařilo.

Jaký kádr budete mít k dispozici?
Kádr zůstal víceméně stejný, odešel pouze Stáňa Šteier, který se vrátil z hostování do Písku. Ale do mužstva se naopak vrátil Kuba Krejčí a zapracováváme některé dorostence a mladší hráče. Na začátek určitě nebudeme kompletní, asi největší ztrátou je Tomáš Vokatý, který má zraněné koleno.

Přibyly dva týmy z okresu – Osek
a Sedlice. Jak se těšíte na souboj 
s těmito soupeři a jakou roli podle vás budou v soutěži hrát?
Určitě to je pro soutěž pozitivum, protože pro nás jsou to okresní derby a ta vždy přitáhnou diváky. Z druhé strany – jak Osek, tak Sedlice mají kvalitní kádr a když si připočtete, že každé derby je nevyzpytatelné… Právě tyto zápasy budou určitě velmi těžké.

Soupiska

Brankáři: Zdeněk Liška, Jan Chalupský, Jan Budín
Obránci: Jan Hajný, Tomáš Konvička, Michal Vokatý, Michal Kysela, Lukáš Filip
Záložníci: Jaroslav Volmut, Josef Chalupský, Jakub Bače, Michal Hojdekr, Martin Souhrada
Útočníci: Tomáš Machnyk, Jakub Krejčí, Tomáš Vokatý

PŘIŠLI: obnoveno hostování Michal Kysela (Písek), Martin Souhrada (Čížová)

ODEŠLI: Stanislav Šteier (Písek, konec hostování)