O Pohár prezidenta FSČR se utkali čtyři fotbalové týmy, dva z České republiky a dva manšafty přijeli z Polska. Profesionální fotbalové týmy byly složené ze strojvůdců a dalších zaměstnanců drah celé ČR a PL.

„Hrajme v duchu fair play, ať se vyhneme zbytečným úrazům,“ zdůraznil hned v zahájení turnaje Jaroslav Vondrovic prezident FSČR. V prvním zápase proti sobě nastoupily výběr FSČR a ČD Cargo, což je tým jejich zaměstnavatelů. „Hrajeme si na to, že proti sobě právě stojí odboráři a jejich zaměstnavatelé,“dodala s úsměvem Pavla Kreischová manažerka týmu ČD Cargo, který letos slaví desáté výročí svého založení.

Krásné počasí, skvělé sportovní výkony, plné hráčské nasazení přilákaly na Bavorovské hřiště fanoušky z Vodňan i okolí. Vzácnými hosty turnaje byli Leszek Mietek prezident ZZMKP, Jaroslav Vondrovic současný prezident FSČR a bývalý prezident FSČR Jindřich Hlas.

„Za uplynulých dvacet let jsme zažili krásné sportovní turnaje v Čechách, Polsku, na Malorce. Právě tam se odehrál zatím největší turnaj. Zúčastnilo se ho sto družstev a my jsme skončili na krásném čtvrtém místě, vyřadili jsme i Angličany a Francouze,“ vzpomíná Jindřich Hlas.
„Poláci jsou výborní, našim chybí útok,“ říká pan Frolík z Budějovic, také povoláním strojvůdce a bývalý hráč týmu FSČR, který v loni po patnácti letech ukončil své hráčské angažmá.

Ačkoli polský tým DROZINA RADY KRAJOWEJ ZZM měl proti Čechům hendikep v podobě čtrnáctihodinového přesunu z Polska do Vodňan, jejich hráčské nasazení, entuziazmus a verva, s kterou nastoupili na hřiště ohromila nejen diváky, ale především jejich soupeře a tedy
v samotném finále se stali absolutním vítězem letošního turnaje.

Děkujeme za pozvání, „Super integracia Čéško Polských fotbalistů,“ řekl závěrem Leszek Mietek

Lenka Pokorná