Kapitán Zdeněk Mikeš byl v sobotu 27. října sedlickým hrdinou zápasu 12. kola krajského přeboru. Dvěma góly v závěru zápasu v Soběslavi otočil nepříznivý stav 0:1 na 2:1.

Trenér Přemysl Šroub k tomu řekl: „Vysunul jsem Zdeňka do útoku, aby dával góly a jsem samozřejmě rád, že se mu daří. Jsem s ním spokojený." Nevyzdvihoval však jen kapitána. „Byl to týmový odmakaný výkon. Na hodně těžkém terénu. Cením si toho, že kluci ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a bojovali – vyplatilo se," lebedil si kouč.

Zápas i přes těžký terén nabídl dost zajímavých momentů. Sedličtí byli lepší prvních dvacet minut úvodní půle, kdy měli tři gólové šance, ale například Hornát sólo neproměnil a Kuneš nastřelil tyč. Poté byli až do přestávky lepší domácí a hosty podržel brankář Charvát, který zlikvidoval samostatný únik soupeře.

Skóre se měnilo až po přestávce. Po hodině hry skóroval hlavou K. Polišenský. „Byl to náhodný gól," komentoval to kouč. V 81. minutě však přišla první velká chvíle Zdeňka Mikeše. „Přišel centr ze strany na zadní tyč, kde míč uklidil do sítě," popsal Šroub. Druhou trefu si připsal z penalty v 86. minutě. „Byla to jasná penalta za ruku. Hráč ji měl metr od těla a změnil směr míče," přiblížil. „Za průběh druhého poločasu jsme zaslouženě otočili. A bylo by nespravedlivé, kdybychom prohráli."

Přemysl Šroub ale přiznal, že jeho tým měl v posledních třech vítězných zápasech štěstí, které mu však – jak dodal – chybělo v několika předchozích utkáních.

Sestava: Charvát – Čapek, Svoboda, Kuneš, Obleser – Hornát (90. V. Klíma), Trantina, Běloušek, Němec – Mikeš, Šimonovský (91. Lávička).