Šlágr kola doma s Třeboní fotbalisté Oseku zvládli, když v sobotu 25. dubna zvítězili ve 23. kole krajského přeboru 1:0 (1:0).
V tabulce zůstali dál na druhém místě, ale po prohře prvního Jindřichova Hradce 0:1 v Čimelicích na něj už ztrácejí sedm kol před koncem pouhý jeden bod.

Utkání nabralo od začátku slušnou úroveň, hrálo se nahoru-dolů. Chybělo jen gólové vyjádření. O rozhodující trefu se nakonec postaral útočník Vladimír Uher ve 14. minutě, kdy třeboňská obrana chybovala a domácí kanonýr zakončil chladnokrevně na 1:0.

Oba týmy se poté dokázaly dostat do šancí. Na ty vyložené to bylo 5:3, jenže František Diviš a na druhé straně Djurov ani Matoušek je neproměnili. Zápas tak skončil 1:0.

Komentáře k zápasu

Jiří Prokeš, asistent trenéra Oseku: „Vyhráli jsme zaslouženě, z našich možností jsme jednu využili. V tomto utkání jsme zahráli daleko lépe než minule v Prachaticích; hráli jsme zodpovědně, srdíčkem, jako tým. Třeboň se ukázala v dobrém světle. Sice měla častěji míč na nohou, ale důležité bylo, že neproměnila ani jednu ze tří šancí."

Marcel Tomášek, trenér Třeboně: „Zápas měl z obou stran velmi solidní úroveň. Bohužel jsme opět pohořeli na neproměňování šancí… Navíc Osek ve 14. minutě potrestal fatální chybu našeho stopera, který netrefil balon, takže domácí šli sami na branku a vstřelili jediný gól utkání. Po změně stran jsme více hráli ze zabezpečené obrany a až na jednu výjimku, při níž se vyznamenal brankář Jakub Skála, jsme soupeře do nebezpečných situací nepouštěli. Ke konci mohl vyrovnat střídající Matoušek, ale ani on naši střeleckou smůlu neprotrhl. "

Sestava: Lízal – Rybák, Benedikt, Carda, Baloušek – Blažečka, Pavlovič, Schánělec, F. Diviš (75. Benda) – Mrkvička, V. Uher (91. Maroušek).