Osm zápasů trvající série výher fotbalistů Katovic byla v sobotu 24. října přerušena. Tým navíc poprvé v sezoně nebodoval doma naplno. A k tomu poprvé neskóroval.

Lídr tabulky totiž ve 12. kole krajského přeboru překvapivě jen remizoval s třináctou Želčí 0:0. Dál ale vévodí tabulce, na kontě má 32 bodů, když na druhý Jankov má nyní náskok šest bodů.

Tomáš Hajdušek, předseda SK Otava Katovice: „Naše mužstvo vtrhlo do utkání jako uragán a během úvodní desetiminutovky si vypracovalo čtyři dobré příležitosti ke skórování. Již ve 2. minutě pelášil náš Petr Hovorka na hostujícího brankáře Petra Hovorku, ten ale byl u míče dříve. Ve 3. minutě si to samé zopakoval Zoubek, Hovorka jeho zakončení skvěle vyrazil. Ve 4. minutě vnikl do vápna Repa, jeho střelu Hovorka vyrazil. V 7. minutě se na velkém vápně uvolnil Náhlík, jeho střelu Hovorka, který byl jednoznačně nejlepším hráčem hostí, lapil.

Až po dvanácti minutách se hosté ze Želče dostali k ohrožení naší branky, Kordina hlavičkoval vedle Švehlovy branky. Ve 20. minutě opět vnikl do vápna Repa, jeho centr na malé vápno hostující obránci odvrátili na roh. Ve 21. minutě zakončoval Rejšek, ale s jeho slabou střelou neměl Hovorka žádný problém. Ve 26. minutě se jmenovci Hovorkové srazili v souboji o míč a hostující brankář byl dlouho ošetřován. Toto přerušení hry nás dostalo z tempa, hosté si naopak odpočinuli a do konce poločasu už to od nás nebylo ono. Naopak hosté naši branku dvakrát ohrozili. Barteskova střela skončila těsně vedle a střílený roh prolétl naším malým vápnem.

Druhý poločas se hosté soustředili výhradně na uhájení čistého konta, do útočných akcí se až na jednu výjimku vůbec nepouštěli. Naše řady opustil zraněný Krejsa, na stopera se posunul Blatský a na beka šel Miklas. V 53. minutě střílel Rejšek, jeho střele chyběla razance. V 57. minutě byl Hovorka u míče dříve než Rejšek. V 59. minutě hlavičkoval v záklonu Zoubek.

V té samé minutě unikl náš benjamínek Miklas po pravém křídle až do vápna, na jeho centr ale nikdo z nabíhajících hráčů nedosáhl. V 72. minutě vystihl Rejšek malou domů, ale s Hovorkou přehodil i branku. O minutu později se opřel do míče Miklas a Hovorka s obtížemi vyrazil jeho střelu na roh. V 81. minutě přišla zmiňovaná výjimka ze strany hostí, střídající Kolací unikl po pravém křídle a jeho centr ukradl Kordinovi z kopaček Švehla, což byl klíčový zákrok našeho brankáře.

Ve zbytku času jsme měli ještě tři dobré příležitosti. Urputně bránící Želeč jsme ale nedokázali překonat ani poté, co jí byl v 77. minutě vyloučen Prokeš za naprosto zbytečné oplácení. V 83. minutě střílel z ideální pozice Rejšek vysoko nad. V 90. minutě nedosáhl Hovorka na míč z rohu a v prodloužení Repa namísto přihrávky střílel vedle.

Po dlouhé době jsme v domácím utkání nevstřelili branku, což nás mrzí, hlavně kvůli divákům. Na druhé straně jsme ani ve dvanáctém kole krajského přeboru jako nováček neprohráli a páté utkání v řadě jsme nedostali branku. Druhá Soběslav dokonce doma prohrála derby s Planou. Takže nemůžeme být vyloženě nespokojení. Nyní nás čekají dva těžké zápasy venku. Ve středu na Hluboké a v sobotu v Rudolfově. Chceme uhrát aspoň čtyři body a pozvat tak diváky na šlágr s Jankovem, který následuje."

Komentář trenéra domácích Romana Malého: „Želeč přijela uhrát co nejlepší výsledek a přizpůsobila tomu taktiku, ta byla hodně defenzivní. Po celé utkání bránila v hojném počtu a nám se nedařilo se přes obranu dostat. Soupeř byl důrazný v osobních soubojích a dost často se snažil kouskovat hru, což mu nakonec přineslo úspěch a zaslouženě si odvezl bod. Ztráta bodů nás mrzí, ale každý zápas je těžký."

Komentář trenéra hostí Romana Lukáče: „Jeli jsme do Katovic s jedním náhradníkem. O to více jsme se však asi semkli a dělali i méně chyb. Ve druhé půli se nám obrovskou bojovností podařilo udržet tolik kýžený bod. Když k tomu připočtu, že na hřišti týmu, který opravdu jede přeborem jako mašina, je naše radost o to sladší."

Ve středu jedou Katovice v rámci vloženého 15. kola k zápasu s pátou Hlubokou nad Vltavou (14.30).

Sestava: Švehla – L. Blatský, Hajdušek, Krejsa (46. Miklas), Černý – Náhlík, Cibulka, Repa, Rejšek – Hovorka, Zoubek (62. Krýsl).