BLATNÁ – VODŇANY

Ve formě není před derby Blatná – Vodňany ve fotbalové I. A třídě ani jeden ze soupeřů. Blatenští prohráli tři zápasy v řadě, jsou až šestí. „Věřím, že zápas blbec, jako byl ten minulý ve Vimperku, a koneckonců i sérii proher, máme za sebou. A že se teď odrazíme k lepším zítřkům. O motivaci bychom měli mít postaráno," uvedl trenér Michal Čadek. Vodňanští také nejsou v pohodě, po deseti kolech mají jen deset bodů a v tabulce jsou desátí. Pro Blatnou zatím není ani domácí hřiště výhodou, ze čtyř zápasů dva vyhrála a stejně tak dva prohrála. Utkání má výkop v sobotu v 15.30 hodin.

CHELČICE – VOLYNĚ

Chelčice proti Volyni. Zatímco v minulé sezoně I. B třídy skupiny B dodávalo fotbalovému okresnímu derby atraktivní punc to, že šlo o souboj mužstev, která se prala o čelo tabulky, v aktuálním ročníku bude mít jiné okořenění. Trenér Volyně Václav Mareš přišel v létě do Slavoje právě z Chelčic, kde řadu let působil. A loučil se druhým místem. „Abych pravdu řekl, moc se netěším. Nějaké hecování už bylo. Chceme vyhrát, hráči mi slíbili, že pro to udělají všechno," uvedl Mareš. Naopak nový chelčický lodivod Milan Martiš se těší. „Zápas už jsme s Vencou probírali u piva a slíbili jsme si, že na sebe něco vymyslíme," uvedl. Duel se hraje v sobotu od 15.30 hodin.

JUNIOR STRAKONICE – ŠTĚKEŇ

David se postaví Goliášovi. Tento příměr přesně sedí na nedělní okresní derby na Křemelce, které začíná v 15.30 hodin. Domácí Junior je coby nováček suverénem I. B třídy skupiny C a vede tabulku. Naopak Štěkeň je poslední, i když před tímto soubojem se povzbudila druhou výhrou v sezoně, když doma porazila Osek B. Předpoklady svádějí k tomu, že utkání bude jen otázkou výše skóre ve prospěch Strakonických. „Takové zápasy jsou ošidné. My musíme nastoupit stejně koncentrovaní jako proti jakémukoliv soupeři a nepřipustit žádné drama nebo překvapení," uvedl trenér Luděk Cimrhanzl.