A-tým v krajském přeboru, béčko v okresním přeboru. Takové rozložení sil platilo pro fotbalovou Sedlici ještě v minulé sezoně. V létě ale došlo k radikálnímu řezu.

Do nové sezony pošlou Sedličtí už jen jedno mužstvo, a to do I. B třídy. Áčko sestoupilo do I. A třídy, i tak ale Sokol přihlásil ještě nižší soutěž.

Po dvou letech skončil trenér Jiří Slabý, tým povede v nové éře dosavadní kouč béčka Vladimír Klíma. Ten už A-tým v minulosti vedl a v ročníku 2006/2007 ho přivedl k historickému postupu do I. A třídy (poté tuto laťku zvedl kouč Přemysl Šroub, který se Sedlicí postoupil do přeboru kraje).

Jak byste nazval aktuální éru sedlického fotbalu, kdy áčko po čtyřech letech spadlo z krajského přeboru a pro novou sezonu se spojilo s béčkem do I. B třídy?
Návrat do reality.

To je tedy důvodem toho, že nehrajete ani I. A třídu, kam áčko sestoupilo?
Na I. A třídu bychom s nově rodícím se kádrem neměli. Musel by se doplnit stejným počtem hráčů jako v krajském přeboru.

Jak to vypadá s týmem, který v Sedlici bude? Na co bude mít, jaké budou cíle?
Tým je složený z lidí, kteří mají chuť hrát za Sedlici a něco tomu i obětovat. S přihlédnutím ke zkušenostem poloviny hráčů z krajského přeboru bychom se podle mého názoru měli pohybovat v horních patrech tabulky.

Jak vypadala letní příprava, na co jste se zaměřili, jaký z ní máte zatím pocit?
V přípravě jsme hlavně dávali dohromady partu ochotných lidí, které bude hra zvaná fotbal bavit. Dvě přípravná utkání jsme prohráli – s Osekem 1:5 a se starou gardou Bohemians Praha 3:5. Přesto jsem spokojený. O víkendu nás teď čeká turnaj v Lomu.

K jakým změnám v mužstvu došlo?
Hráči, kterým skončilo hostování, odešli. Zůstal Škulina a mladý brankář Budoš, vrátil se Forman. Z dorostenecké kategorie pak kvůli věku přišli Hrubý a Dolejš.


Před už skoro deseti lety Sedlice postoupila do I. A třídy a vy jste u toho byl jako hlavní trenér. Jak na to s odstupem času vzpomínáte?
Jo, když jsem na začátku sezony do novin řekl, že postoupíme, považovali mne za tlučhubu. A na konci… Bylo to skvělé, stejně jako když jsem postupoval do I. B třídy ještě jako hráč.

Nový ročník bude mít číslovky šest a sedm na konci, které byly minule postupové. A vy budete znovu u toho. Uvědomil jste si to? Co byste si přál, aby přinesl nyní?
Ne, to mě vůbec nenapadlo. (úsměv) Co bych si přál? Aby sezona přinesla v našem podání pěkný fotbal, který bude dělat radost jak nám, tak i fanouškům.

Jaké máte osobní cíle?
Hlavní trenér Slavie.

Jakou soutěž byste v budoucnu pro Sedlici viděl jako ideální? Může se výhledově třeba znovu vrátit až do krajského přeboru?
Když přijde šejk s plným měšcem, můžeme hrát i Ligu mistrů.