Nicméně rozhovor pro Deník jižní Čechy neodmítl.

Ve druhém zápase v řadě jste dostali v lize tři góly, to ani pro brankáře není zrovna ta nejlepší vizitka…

Není to dobré, dostat za dva zápasy šest gólů, to mrzí. Naštěstí teď je repre pauza, takže máme dostatek času se pořádně otřepat a připravit se na důležitý zápas v Hradci. Tam už to bude o život.

Jeli jste do Prahy s přáním odčinit domácí výbuch s Příbramí a celou hodinu se zdálo, že by se vám to mohlo i povést. Jenže pak jste ve dvanácti minutách dostali tři góly a jeli jste domů zpět s trojkou. Kde byla příčina?

To nevím… První půli jsme až tak špatně nehráli, dařila se nám kombinace a Bohemka si vlastně nevytvořila ani jednu šanci. Měla tam dvě střely, ty jsem si pohlídal, taky nějaké standardky, ale jinak nic, do vyložené příležitosti jsme ji nepustili. Taky druhý poločas jsme nezačali špatně a hned na začátku jsme mohli jít do vedení, když jsme tam měli vyloženou šanci, Michal Klesa ji ale bohužel nedal. Pak nás Bohemka přece jen trošku zatlačila a vytvořila si také nějaké brankové příležitosti. Bohužel dala i první branku a ta byla zlomová.

Asi vám neprospělo, že po přestávce zřejmě pro zranění odešli ze hřiště Vošahlík a poté i Machovec.

Vosa šel dolů hned v první minutě druhé půle a za něj přišel Klesič. Pak bohužel musel odstoupit i Machy, i on měl problémy už v poločase. Obě střídání tudíž měla zdravotní důvod.

Jen v tom asi hledat příčiny nezdaru nejde, nicméně obě gólové hlavičky měla Bohemka po centrech z levé strany vaší obrany.

Je možné, že než si ty změny sedly a kluci se tam srovnali, to měli domácí hráči trochu jednodušší. V každém případě vždycky je chyba, když ten centr tam od lajny takhle projde. Bohužel my si tam s tím taky neporadili a dostali jsme první gól, který nakonec rozhodl. Kluci z Bohemky byli rázem na koni a lidi je hnali dopředu. Chvíli na to byla penalta a dá se říct, že bylo po zápase.

A co vy osobně? Beci vám při těch dvou gólových centrech příliš nepomohli, ale co vy? Nemohl jste se k míči dostat? Vypadalo to, že Mosquera i Rada hlavičkovali z malého vápna…

Jenže třeba hned ten první centr nešel od lajny, ale skoro z velkého vápna, já už se přesouval a myslím si, že bych na to nedosáhl. Byl to hodně prudký míč a myslím, že kdybych do toho centru šel, že bych ho neměl. A na lajně už se mi to bohužel chytit nepodařilo.

Trošku vám ta spolupráce vzadu teď nějak hapruje, třeba minule s Příbramí vás tam obránci nechali při těch dvou dorážkách hezky vykoupat. Hodně jste se na ně zlobil?

To není o zlobení se na sebe, ten zápas nám nesedl nikomu. Příbram jsme pustili do několika šancí, kdy oni stáli ve vápně tam, kde měli. Mně se to bohužel pokaždé podařilo chytit tak, že se to vždycky odrazilo zase k jejich volnému hráči. To byla smůla, prostě takový ten zápas blbec… A jak říkám, teď jsme to v Praze chtěli odčinit, ale místo toho jsme si vezli další trojku. To je hodně špatné.

Je to znát? Hodně už atmosféra v kabině zhoustla?

Dva zápasy nesedly, takže ta atmosféra v kabině samozřejmě není nic moc. Musíme to ale hodit za hlavu a ukázat, že nemáme špatný manšaft. V Hradci nás totiž čeká zápas o všechno, tam to musíme zvládnout za každou cenu!

Zmínil jste reprezentační přestávku, přišla vám tudíž vhod?

Myslím si, že totéž si od toho slibují i kluci v Hradci Králové a v Jihlavě, kteří tam jsou s námi. V Hradci to bude klíčový zápas pro nás oba, kdo v tomhle zápase bude úspěšnější, ten si hodně pomůže. My prostě za žádnou cenu v Hradci nesmíme prohrát, musíme ze sebe dát úplně všechno. Prohra by nás už potopila do sestupových vod.

Pondělní liga juniorů

Bohemians – Dynamo ČB 2:1 (1:1) – Branky: 37. Nováček, 61. Artemuk – 43. Ibeagha vlastní. ŽK: Radimský – Křiváček, M. Held. ČK: 1:0 (89. Koštíř). Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Špindlerová. Dynamo: Fryšták – Podráský, Vít, Křiváček (57. Schertler), Hanzlík – J. Held (70. Pěnka), Horák, Čadek, Funda, Klesa – M. Held.

Táborsko – Plzeň 0:8 (0:5) – Branky: 38. a 83. Holenda, 3. Kovařík, 19. Chirinciuc vlastní, 25. Mlynařík, 33. Čihák, 51. Bakoš, 82. Bohó. Sudí: Ulrich – Zeman, Hrkal. Táborsko: Bébr – Jaroš, Bouška, Sazma, Chirinciuc – Nuhlíček (10. Svatek, 81. Škrábek)), Svoboda, Kordina, Rabiňák – Knotek – Hadžič (89. Škarda).