Na začátku sezony vyhlásil trenér fotbalistů Vodňan Václav Hrachovec, že chce s týmem postoupit do krajského přeboru, tedy útok na prvenství v I. A třídě. Jenže se objevil suverénní Protivín, který svou jízdou nedal pochybovat, kdo vyhraje.

Před startem jara kouč tedy jako cíl uvedl skončit nejhůře na druhém místě. Ani to se na 99 procent jeho svěřencům uhrát nepovede, ze současné třetí příčky na něj ztrácejí deset bodů. Takže zbyl boj o třetí příčku.

Motivace do zbývajících utkání ale podle kouče nechybí. „Chceme pořád vyhrávat, každý zápas hrajeme na vítězství, ke každému přistupujeme individuálně," zdůraznil.

Ať už se Vodňanským nepovedlo jedno ani druhé, v jednom případě budou mít abnormální motivaci stále. Ať budou na jakékoliv příčce. A to v případě, že půjde o derby s Protivínem. Týmy jsou odvěkými rivaly.

„Jsme od sebe šest kilometrů, kluci se znají, hrají spolu sálovku… Na hřišti to jiskří, ale mimo něj to funguje normálně a korektně. Nerozhoduje, jak na tom jsme my ani oni, porazit chce vždycky každý každého," vylíčil Hrachovec.

Výsledek může podle něj být jakýkoliv, bez ohledu na postavení týmů a jejich formu. „Věřím, že vyhrajeme a uštědříme Protivínu první porážku."

Současně dodal, že by ale výhru nad soupeřem vyměnil za postup. „Možná byly naše cíle nadsazené… Některá utkání jsme nezvládli, Protivín ano a je po zásluze v čele. Přeju mu to a věřím, že v příští sezoně nebo někdy v budoucnu postoupíme i my," uvedl trenér.

Podzimní zápas Protivín doma vyhrál 4:2, když prohrál v 16. minutě už 0:2. „Měli jsme zápas dotáhnout k vítězství. Nezvládli jsme to takticky, chtěli jsme pořád útočit a dávat góly. Soupeř pak dal dva šťastné góly, dokonce otočil. Vrchol byl, když jsme v 86. minutě nedali penaltu na 3:3 a prohráli jsme nakonec 2:4," vrátil se k prvnímu duelu Václav Hrachovec.

O to větší motivaci nyní Vodňany mají vrátit rivalovi porážku.

Trenér by si přál důstojnou návštěvu. „Alespoň 500 lidí. Kdyby jich bylo méně než 400, byl bych zklamaný," dodal vodňanský kouč. Jeho tým by měl jít do derby v kompletní sestavě.