Stejně jako v podzimní části fotbalisté Sedlice gól do branky Hluboké nevstřelili a i odvetu tedy prohráli. V neděli 16. března soupeři podlehli na jeho hřišti 0:3 (0:1). Na podzim doma 0:2. V tabulce si Sedličtí po 17. kole krajského přeboru po souboji se třetím pohoršili ze čtvrtého místa na šesté (28 bodů).

Hosté inkasovali gól po půlhodině hry a další dva až v závěru utkání. Trenér Přemysl Šroub vnímal porážku o třídu jako hodně krutou. „Prohrát tak vysoko jsme si nezasloužili, i když jsme k zápasu odjeli bez pěti hráčů základní sestavy a hráli čtyři dorostenci," upřesnil.

Prvních dvacet minut bylo ze strany Sedlice dobrých, dokonce se hned na začátku dostala do dobré šance, když šel David Říský sám na branku, jenže neuspěl. A střela Jakuba Říského se nevešla mezi tyče. Poté se hra vyrovnala, ale větší šance ani na jedné straně k vidění nebyly.

K úvodní trefě pomohl Hluboké silný vítr. „Míč se zastavil u nohou domácího Krátkého a ten skóroval. Byl to pro nás smolný gól," konstatoval Přemysl Šroub.

V dalším průběhu se žádné výrazné šance neurodily, hrálo se mezi vápny. Až v 80. minutě udeřili domácí podruhé. „To už jsme otevřeli hru a bohužel po chybě brankáře Vadlejcha Tauber zvýšil. A v samém závěru už jsme hráli vabank a v 90. minutě přišel třetí gól v naší síti, a to po brejku – Stejskal šel sám a přehodil Vadlejcha," popsal kouč.

Úvodní utkání Sedlice tedy nezvládla. Nyní ji čekají hned dva domácí zápasy v řadě, kdy tuto sobotu hostí Rudolfov a o týden později Čimelice. „Bude důležité tyto duely zvládnout. Teď nám chyběli Kozlík, Mikeš, Hornát, Běloušek a Němec. Věřím, že kromě Kozlíka už budou tito hráči k dispozici," přál si Přemysl Šroub.

Brankář Jakub Kozlík patřil v podzimní části k hlavním oporám mužstva a měl výrazný podíl na čtvrtém místě. Ale v týdnu před startem jara si zlomil ruku při sálové kopané. Trenér vidí jeho absenci minimálně na měsíc.

Sestava: Vadlejch – Kuneš, V. Klíma, Svoboda, Obleser – Dumský (38. Lávička), Čapek, Káňa, D. Říský (74. Křivanec), Navrátil – J. Říský.