TJ Osek, nováček fotbalového krajského přeboru, nechce v premiérové sezoně hrát druhé housle. Říká to kouč Stanislav Blažek.

Liší se nějak vaše pocity před startem krajského přeboru oproti těm z před čtyř let, kdy jste tuto soutěž okusil jako kouč Katovic?
Pocity se neliší, jdeme do vyšší soutěže s očekáváním větší kvality mužstev a s respektem, nikoli však s bázní.

Honí se vám v hlavě vzpomínky, 
že jste Katovice přivedl k postupu
 z I. A třídy, ale v krajském přeboru se vám nedařilo a vy jste ještě 
v průběhu podzimu skončil? Nestraší vás to teď?
Trochu ano, ovšem je to už nějaký rok a tenkrát to byla souhra nešťastných okolností. Nyní mám jiný tým a snažím se tomu předejít a věřím, že se historie opakovat nebude.

Cítíte osobně, že to letos bude jiné? Nebo necháváte věci plynout tak, jak přijdou?
Některé věci ovlivníte třeba vhodným doplněním kádru 
a tréninkovým procesem. Některé, třeba vyšší počet zranění, jiné absence a další, ne. Uvidíme, jaké jsou naše možnosti.

Jak je podle vás mužstvo připraveno na vyšší soutěž? Má ve svém středu přece jen hráče, kteří už mají něco za sebou…
Myslím, že podle účasti hráčů
v přípravě by se dalo říci, že po tréninkové stránce je tým připraven. I z pohledu poměru zkušeností a mládí je docela dobře sklouben.

Podařilo se vám tým vhodně doplnit? Jste z vašeho pohledu silnější než v předchozím ročníku?
Mysleli jsme hlavně na budoucnost a doplnili kádr zejména mladíky ze strakonického dorostu a troufám si říci, že postupem času je všechny zapracujeme do sestavy. Dále přišli též mladí perspektivní gólmani 
a zkušený Jiří Baloušek. Abychom mohli uspět, musíme být silnější. Moje představa byla přivést do kádru zkušeného stopera, což se nepovedlo.

Příprava byla hodně krátká. Co byste k ní řekl? Povedlo se vše, co jste si předsevzali?
Do zhruba měsíce přípravy se nám vešlo dvacet tréninkových jednotek a čtyři zápasy. S účastí a přístupem jsme byli spokojeni. Drobné šrámy určitě hráči vyléčí, dlouhodobě zraněný Novák ale ještě podzimní část vynechá.

Jak jste byl spokojený herně 
a výsledkově?
Výsledky mohly být lepší, ovšem v sestavě se točilo velké množství hráčů a lehkovážné chyby a smůla v koncovce výsledek zkreslily. Určitě máme co zlepšovat, zejména v organizaci hry a přechodu do útoku.

Jaké ambice máte pro premiérový ročník v nejvyšší krajské soutěži? Vy jste po postupu mluvil obecně
 o tom, odehrát v kraji co nejvíce sezon. Máte nějaký konkrétní cíl, kde byste se chtěli umístit?
Umístit se chceme co nejvýše 
a k tomu je potřeba vždy uhrát potřebný počet bodů. Důležitý bude samozřejmě vstup do soutěže. Přehnané ambice nemáme, ale nechceme hrát druhé housle.

Co zdůrazňujete hráčům, v čem bude tato sezona a soutěž jiná?
Hráčům od počátku klademe na srdce vyšší nároky na tréninkovou morálku. Též herní nasazení a zodpovědný přístup k zápasu samotnému. Důležitá je také parta a kolektivní pojetí.

Hned na úvod vás čeká doma derby se Sedlicí, které jste naposledy venku podlehli 2:3…
Nepřeji si nic jiného než vítězství. Dále očekávám, že budou obě mužstva produkovat fotbal, na který se bude dát koukat. Budeme se o to snažit za podpory maximálního úsilí.

Soupiska

Brankáři: Jiří Chaluš, Daniel Nozar, Jan Rojík
Obránci: Jiří Baloušek, Jiří Čapek, Karel Kalinko, Martin Kroupa, Martin Linhart, Josef Mráz, Petr Rybák, Michal Tomášek
Záložníci: Karel Hoch, Vojtěch Kacetl, Marek Kešner, Tomáš Kostka, Jaroslav Kovárna, Jan Hájek, Karel Maroušek, Jan Schánělec
Útočníci: Libor Blažečka, Martin Carda, Ladislav Kilián, Vladimír Uher

PŘIŠLI: Jan Rojík (Horažďovice), Daniel Nozar (Chomutov), Jiří Baloušek (zahraničí), Vladimír Uher, Michal Tomášek, Martin Linhart, Jaroslav Kovárna (všichni Strakonice)

ODEŠLI: Jiří Benedikt (zahraničí), Petr Cibulka (Štěkeň, konec hostování), Bohumil Mára (Strakonice, konec hostování), Vít Michalec (Malenice, konec hostování)