Fotbalová I. B třída – výsledky 23. kola, skupina B: Chelčice – Husinec 3:0 (1:0), skupina C: Mirovice – Blatná 3:0 (2:0), Sepekov – Štěkeň 6:0 (2:0), Bělčice – Záhoří 3:1 (2:0), Kestřany – Sousedovice 2:1 (1:0), Mirotice – Poříčí 2:2 (2:0).

Komentáře k zápasům:

Petr Novák, předseda FK Chelčice: „Soupeře jsme od začátku drželi zkrátka a první velké šance jsme si vypracovali my. Ale jak Šácha, tak Čížek byli ve svých zakončeních dost nepřesní. Skóre se poprvé měnilo ve 30. minutě, krásnou ranou se nejprve prezentoval Čížek, gólman hostí však byl proti a vyrazil míč k rohovému praporku. K míči se dostal Šácha a předložil krásnou pobídku pro Čížka, který vsítil svůj první gól na jaře. Druhý poločas jsme začali ztrácet zvláště v kombinaci, což hrálo do not Husinci. Územní převahu ale nevyužil. A tak v 83. minutě nacentroval Čížek na volného Turka a ten se z ideální pozice hlavou nemýlil – 2:0. Hosté pak byli jako opaření a ještě jednou inkasovali, když se po samostatném úniku prosadil Šácha."

Sestava: Novák – Trobl, Kopenec, Jaroslav Jakš, Benedikt – Max (46. Jan Jakš), Lang, Turek, Valenta (75. Varyš) – Čížek (85. Koutský), Šácha.

Martin Bulka, trenér Blatné: „Domácí na nás vlétli od 1. minuty a vedli po dvou mých chybách 2:0 po prvních deseti minutách. Ale nesložili jsme zbraně a snažili se o vyrovnání. Obrana soupeře nám moc možností nedovolila anebo naše střely byly nepřesné. Ve druhé polovině utkání se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách, ale svou příležitost využili opět pouze Mirovičtí. Musím kluky pochválit, s nepříznivým vývojem utkání bojovali až do konce, a to, že jsme do zápasu šli oslabeni o pět hráčů, nebylo vůbec znát."

Sestava: Sedláček – Marek, M. Bulka, Uldrich, Šlehubr – Prokopec, Kratochvíl, Motyka, Skuhravý – Kilián, Merašický. Střídali Vlas, Martínek.

Martin Havránek, hráč Štěkně: „K tomuto zápasu se nemá cenu vyjadřovat. Hned ve 2. minutě byla proti nám nařízena více než přísná penalta a v 6. minutě po našem zmatkování před bránou jsme dostali další gól. I přesto, že byl začátek, jsme věděli, že je po zápase. Nám se podařilo v první půli trefit dvakrát břevno, na ty se ovšem nehraje. Do druhé půle jsme šli hlavně s tím, aby se nikdo nezranil a nenechal vykartovat, protože v tomto utkání by to ze strany rozhodčího nebyl problém. Domácí nám přidali ještě čtyři branky."

Sestava: Fiřt – Vachta, M. Čížek, V. Čížek, Šimon (60. Jariabka) – Prokeš, Havránek, Hájek ml., Kovanda – Páník, Poláček (75. Kovář).

Josef Říský, vedoucí mužstva Bělčic: „Hosty jsme od začátku zatlačili, vytvářeli si brankové příležitosti a soupeře k ničemu nepouštěli. Již v 10. minutě nás Soldát z rohu po předchozí šanci poslal do vedení. V 16. minutě přehodil Hanzlík v samostatném úniku brankáře, na poslední chvíli však zasáhl stoper. Ve 28. minutě se již Hanzlík nemýlil a zvýšil. Do druhé půle jsme šli po vyloučení Nusla těsně před poločasem oslabeni, aktivní hrou jsme si však drželi hosty od těla. V 55. minutě jsme z aktivity vytěžili penaltu, kterou faulovaný Hanzlík proměnil. V 59. minutě soupeř snížil, ale jinak jsme mu nic nedovolili."

Sestava: Kočovský – Zeman, Cibulka, Suda, M. Hevera – Páca, Ježek, Soldát (46. L. Mach), Nusl – Hanzlík (57. V. Mach – 80. P. Hevera), Ráž.

Pavel Koubek, trenér Sousedovic: „Měli jsme počáteční tlak, ale ve 22. minutě skončil míč po akci hostů na tyči a z dorážky soupeř otevřel skóre. Chvíli poté nebezpečně vystřelil Jalůvka, ale gólman jeho pokus vytáhl. Ve druhém poločase se hrálo po vyloučení na obou stranách – u nás ve 37. minutě Bryndy – o deseti. Domácí hned ve 48. minutě přidali po sérii autů druhý gól a my jsme v 59. minutě jen snížili zásluhou Filipa Duby. Pak měl Milan Glazunov velkou šanci, ale z malého vápna netrefil prázdnou bránu."

Sestava: Šilhan – Hrach, Rataj, Hůzl, Behenský – Kacetl, Jalůvka – F. Duba (68. M. Duba), Sýkora, M. Glazunov – Brynda.

Jindřich Dejmal, trenér Poříčí: „Smírný výsledek nevyřešil nic. Soupeř se nám ale nevzdálil. S bodem spokojený nejsem, měli jsme zvítězit alespoň 5:2. Nakonec jsem však šťastný za remízu 2:2. V první desetiminutovce jsme šli dvakrát sami na brankáře, v obou případech jsme ale trestuhodně zaváhali. Naopak jsme inkasovali polovlastní gól. Poté přišel další kiks a další polovlastní gól a domácí vedli 2:0. Chvíli po přestávce nás vrátil do hry Kejda. Tato branka nás zvedla a Krýsl vyrovnal. Měli jsme i další šance, ale Miroticím výborně chytal brankář. Bohužel se nám zranili Matas a Hanzlík, kvůli kolenu navíc nemůže hrát Zábranský…"

Sestava: Landa – Matas (46. Pašava), Krýsl, Pešek, Vojík – Kejda, Podskalský, Strakoš, Křiváček – Pešír, Hanzlík.