Na 11. příčce s 16 body skončili po podzimní části I. B třídy fotbalisté Volyně coby nováček soutěže. Tým v minulé sezoně suverénně vyhrál okresní přebor a po letech se konečně dočkal vytouženého postupu do krajské soutěže.

Očekávání v I. B třídě však byla přeci jen vyšší. To potvrdil i trenér Luděk Cimrhanzl. „Každý na to může mít nějaký názor. Ale co se týče získaných bodů, z mé strany žádné větší nadšení a spokojenost nepanuje. Očekával jsem víc," zdůraznil.

Na druhou stranu, s herním stylem a projevem spokojený byl. „Všichni museli uznat, že došlo k posunu. A z toho mám radost." Herně tým nepropadl v žádném utkání a kouč si dokonce troufá tvrdit, že po této stránce patřil se svými hráči ke špičce.

Co se změnilo? „Přešli jsme na zónovou obranu s aktivním pohybem obránců, to neměli kluci vůbec zažité a musí si na to zvyknout. Teď hrajeme moderně a diváci se nenudili. Na druhou stranu, je třeba také dávat góly. V tom byla naše slabina," dodal trenér.

Volyňští ve 14 zápasech nastříleli jen 18 gólů, horší byly už jen dva týmy. „Neměli jsme vyloženě hrotového útočníka, který by to uklízel do branky. Zkoušeli jsme různé varianty, tu správnou jsme ale bohužel nenašli."

Předseda oddílu Josef Hodonický na toto téma na klubovém webu uvedl: „V převážném množství zápasů jsme byli lepší, ale nedávali jsme góly. Na tento problém se musíme zaměřit v přípravě – jak tréninkově, tak personálně. Ofenzivní hráči Škopek, Kubeš, Chvosta nebo Havlíček z různých důvodů přestali dávat góly."

V koncovce Slavoj prostě nebyl efektivní, ačkoliv šance měl. Luděk Cimrhanzl k tomu poznamenal: „Vezměte si, kolik gólů dali například Škopek a Chvosta v okresním přeboru a kolik v I. B třídě. Měli jsme problém dát gól ze hry."

Právě v tomto se ukázal rozdíl mezi přeborem a I. B třídou. „Musíte využívat šance, další totiž už přijít nemusí. Soupeři také víc trestají chyby a celkově je vyšší soutěž rychlejší. A hraje zde víc zkušených hráčů. Náš příklad ukazuje, že jsme vyhráli jasně přebor, ale v I. B už je to o něčem jiném."

Štěstí. Tomu přikládá kouč velkou váhu. A možná i rozhodující. „Nám chybělo, zažili jsme si hodně smůly. I. B třída je hodně vyrovnaná a žádný tým není úplně top. V pořadí mužstev hraje roli právě štěstí," konstatoval Cimrhanzl.

Volyňský tým by měl zůstat přes zimu ve stejném složení, i když vedení samozřejmě jedná o posílení. A vyloučit nikdy nelze ani odchody. „Děláme vše pro to, aby někdo přišel. Sháníme hráče na ofenzivní posty. Ale sehnat v této době hotového fotbalistu, to je obtížné," zmínil se Cimrhanzl. Volyňští kontaktovali vytipované hráče a jsou v jednání. Šanci by také měli dostat mladí hráči, s těmi by trenér rád pracoval.

Do začátku přípravy zbývají nováčkovi soutěže ještě tři týdny, začne ve středu 28. ledna. A hned o víkendu pak začíná tým svoji účast na zimním turnaji ve Strakonicích. Úvod přípravy bude samozřejmě zaměřený na fyzičku. „Poslední týden v únoru jedeme na krátké soustředění do Kašperských Hor a zbývající čtyři týdny už se víc zaměříme na herní věci a taktiku," přiblížil Luděk Cimrhanzl.

Jarní část I. B třídy začíná o víkendu 28.-29. března, Volyně zajíždí na hřiště Poříčí.

Fakta

Volyně v podzimních 14 kolech uhrála 16 bodů při bilanci čtyři výhry, čtyři remízy a šest porážek. Skóre má negativní 18:22. V tabulce to znamená 11. místo.

Doma tým uhrál 12 bodů za tři vítězství a tři remízy, prohrál jednou. Skóre má 12:7. V tabulce domácích zápasů to znamená také 11. místo.

Venku ze sedmi zápasů vyhrál Slavoj jediný, jednou remizoval a pětkrát prohrál, takže přivezl čtyři body. Skóre má výrazně negativní 6:15. V tabulce venku to znamená 11. místo.