Opět sedmička okresních účastníků bude bojovat v nové sezoně ve fotbalové I. B třídě ve skupině B. Tedy polovina účastníků.

Jak jsou týmy připraveny a jaké jsou novinky? I. část:

1) S jakými ambicemi jdete do nové sezony?
2) Jak probíhala letní příprava, na co jste se zaměřili, spokojenost 
s přípravnými zápasy?
3) Jaké se udály změny v mužstvu nebo v realizačním týmu?

Bělčice (minule 2. místo)

Luboš Krameš, trenér

1. „Budeme se chtít pohybovat v klidném středu tabulky. Je to tak, že hodně hráčů bude mít v práci směny, prověří nás tedy velká rotace."

2. „Bylo hodně omluvenek, tréninková morálka byla horší. Ale soustředění v Chanovicích se zúčastnili všichni. Co se týče přípravných zápasů, s Chanovicemi jsme nakonec nehráli. Ale s Pačejovem jsme vyhráli 4:0 a při generálce v Klukách jsme hráli 1:1."

3. „Odešli Soldát a brankář Lehečka. Přišel gólman Sedláček z Blatné a na střídavý start útočník Průcha. Takže mužstvo bude stejně silné jako v minulé sezoně. I když na střídavý start nebudeme moci využít Jakuba Říského, Davida Říského ze Sedlice ale ano. Lehce zraněný je Josef Říský mladší a dlouhodobě mimo budu já kvůli problémům s kolenem."

Osek B (minule 4. místo)

Jiří Čapek, asistent trenéra

1. „Chceme potvrdit umístění z uplynulého ročníku – že nebylo náhodné, že patříme do I. B třídy. Dále chceme do týmu zabudovat co nejvíce dorostenců."

2. „V rámci letní přípravy jsme se zúčastnili turnaje v Doubravici, kde jsme tradičně nedokázali porazit domácí mužstvo. V další přípravě jsme porazili tým Civa Trans Rovná 7:3 a v generálce pak Cehnice 3:0. Spokojenost je u nás v narůstající účasti hráčů na trénincích, které spojujeme i s naším dorostem."

3. „V současné době jednáme o příchodu jednoho dvou hráčů a dále také o uvolnění některých hráčů na hostování. Posilou na trenérském postu je příchod Jaroslava Kylbergera. Do B-týmu se po zranění vrací Jirka Baloušek."

Poříčí (minule 6. místo)

Libor Pešek, předseda oddílu

1. „Chtěli bychom hrát klidný střed tabulky."

2. „Letní přípravu jsme zahájili přibližně před měsícem a odehráli jsme tři přípravná utkání a jeden pouťový turnaj. S výsledky jsme byli spokojeni, horší už to bylo opět s účastí hráčů. Pokaždé jsme nastupovali v jiné, slepované sestavě. Doufám, že se to zlepší, až skončí čas dovolených. Soustředili jsme se hlavně na herní připravenost."

3. „K týmu se připojil Martin Polan, který byl na hostování v hoštickém dorostu, a na to, že mu ještě nebylo ani 17 let, předvádí mezi muži velký herní přehled. V hoštickém dorostu bude dál hrát na střídavý start. Dále se z hostování vrátil David Kejda, po menší pauze se k týmu vrátil i Franta Kubr. Vinou zranění však nemůže hrát Lukáš Vápeník. A na junior start šel zkusit své štěstí do katovického A-týmu Jakub Krýsl, který nám vypomůže, pokud se nebudou naše zápasy s těmi katovickými hrát současně."

Sousedovice (minule 10. místo)

Pavel Koubek, trenér

1. „Chtěl bych být špatným prorokem, ale myslím si, že to bude z naší strany v podobném duchu, v jakém jsme dohrávali soutěž na jaře. Takže za střed tabulky budeme rádi. Kdyby to bylo jinak, byl bych příjemně překvapený."

2. „Příprava byla nic moc, hráči se omlouvají z tréninků. Takovou přípravu jsem dlouho nezažil, scházelo se šest lidí z áčka a zbytek doplnili hráči B-týmu. Alespoň to je potěšující. Měli jsme naplánované tři zápasy, ale odehráli jsme pouze jeden, když jsme porazili dorost Junioru Strakonice 5:2. Jednou jsme se nesešli a v dalším případě soupeř – Hradiště – zápas zrušil. Vůbec se proto neodvažuji soudit, jak to bude v sezoně vypadat…"

3. „Přišel Kokrda ze Střelských Hoštic a zapojili se kluci z béčka. Naopak skončil Jan Koubek, hostování ukončil Jalůvka a netrénuje Mráz."