Soustředění a první přípravné utkání za sebou mají fotbalisté Junioru Strakonice, kteří v nové sezoně budou hrát I. B třídu. Minulou sobotu podlehli Doubravici 2:6 (2:3).

Účast na soustředění byla slabá, ta se na hodnocení podle trenéra Luďka Cimrhanzla podepsala nejvíc. „Promluvily do toho hlavně dovolené a i pracovní povinnosti," uvedl. K mužstvu se tam připojil nově Jan Tůma, který byl v minulé sezoně dorostenec.

A porážka od nováčka okresního přeboru? „Nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě, chybělo šest až osm hráčů, kteří budou jinak v základu. Navíc kluci také byli unavení." Naopak Doubravice přijela odpočatá a nemá podle slov kouče špatný tým. „Byla proti nám motivovaná. Ale herně o tolik lepší nebyla, dva góly jsme inkasovali až v závěru kvůli nekoncentrovanosti," dodal.

Kromě zmíněného soustředění si však na účast na trénincích dvakrát týdně nemůže trenér stěžovat. „Kluci chodí v hojném počtu, mají dobrý přístup, makají poctivě mladí i staří. Hlavní bude začlenění posil, letní pauza je krátká," zmínil Luděk Cimrhanzl.

Letošní příprava se od těch minulých liší. „Chci po hráčích víc, je o něco náročnější na fyzičku, ovšem ne o tolik. Spíše je náročnější na práci s balonem, chci rychlejší kombinace, větší důraz, ostré přihrávky, rychlou práci s balonem…"

V neděli od 17 hodin Junior sehraje druhé přípravné utkání ve Vacově proti béčku. V příštím týdnu se tým zaměří na rychlostní vytrvalost, týden před prvním mistrovským zápasem už bude zaměřen na nácvik herních situací, standardek, taktických věcí.

Pro nový ročník I. B třídy byla osmička okresních celků rozdělena do dvou skupin. Strakoničtí budou hrát „píseckou" skupinu C, ve které jsou spolu se Štěkní, Osekem B, Sedlicí a Bělčicemi. Chybějí Volyně, Chelčice a Sousedovice. Jak to tým vnímá?

„Přišli jsme o nějaká derby, hlavně konfrontace s Volyní a Sousedovicemi by byla zajímavá, to nás mrzí. Ale zase budou jezdit týmy, které u nás nejsou tak známé. Co vím, mužstva z Písecka by měla být kvalitními soupeři. Věřím, že tato skupina bude díky tomu fotbalovější," vysvětlil kouč.

Junior Strakonice staví od založení mužské složky před třemi lety kromě fotbalové kvality zejména na dobré partě. Díky ní oslavil tři postupy v řadě.

Luděk Cimrhanzl k tomu přidává následující vyjádření: „Pro novou sezonu k nám z Čestic přišel Honza Maršala. Řekl, že se mu tím splnil sen, že vždy chtěl hrát ve Strakonicích. I když je to až ve čtyřiceti a ´jen´ do I. B třídy, tahle slova jsou pro nás odměna – že hráči mají chuť hrát za Strakonice!"