Stejně jako v úvodních dvou kolech I. A třídy se dařilo fotbalistům Blatné ve třetím v sobotu 27. srpna - vyhráli. Naopak Vodňany doma podlehly.

Blatenští pokračují ve skvělém vstupu do sezony, připsali si už třetí vítězství. A navíc drtivé venku nad soupeřem, který vždy patří k těm lepším – Týnem nad Vltavou. Porazili ho 5:1 (4:1) a v tabulce jsou o skóre druzí za Dražicemi. „Za úmorného vedra jsme odehráli asi nejhezčí zápas v tomto kalendářním roce," lebedil si trenér Michal Čadek.

Do vedení šli sice hned ve 3. minutě domácí, jenže hosté už v 6. minutě vyrovnali a další góly do přestávky ještě přidali v 18., 24. a 41. minutě. „Postupem času jsme přidali na otáčkách a soupeře doslova svlékli do naha," řekl k obratu kouč.

Po změně stran ještě přidali Blatenští jednu branku v 89. minutě. „Kluci makali kolektivně a na břehu Vltavy můžou děkovat gólmanovi za to, že rozdíl ve skóre nebyl ještě větší. Takto bych si představoval náš fotbalový projev," zmínil Michal Čadek. Se svými svěřenci tuto sobotu přivítá Vacov, který je zatím bez bodu.

Vodňany doma s Novou Vsí/Brlohem prohrály 1:3 (1:1). „Jsem zklamaný, čekal jsem, že získáme tři body. Takového soupeře musíme porážet," zdůraznil kouč Václav Hrachovec. Na druhou stranu ale uznal, že výsledek odpovídá dění na hřišti. „Hosté proměnili šance, my ne."

Soupeř šel ve 27. minutě do vedení, domácí těsně před přestávkou srovnali. Hosté následně rozhodli v 65. a 71. minutě. „Hráli jsme v hodně pozměněné sestavě, to nás však neomlouvá. Podali jsme špatný výkon. Minulý divoký zápas ve Vimperku v tom roli nehrál, to by byla zbytečná výmluva," uvedl Hrachovec. Vodňanští jsou nyní osmí.

Sestavy

Blatná: J. Chlanda – Kallmünzer, Šejvar, Křivanec, F. Čadek (89. Svoboda), Nový, Mišiak, Říha (76. Stulík), Peleška, Kůst (62. Šilhavý), Motyka.

Vodňany: Budín – Veselý (46. Malík), Staněk, Šourek – T. Vokatý, David Bečvář, Buchtele, Novák (72. F. Hubáček – 74. Kvapil) – Volmut – Varyš, D. Vítovec.