Bavorovice – Blatná 3:2 (2:0). 18. (PK) M. Blažek, 42. P. Babka, 47. M. Štěpánek – 65. a 67. O. Křivanec.

„Naše první jarní zaváhání v Bavorovicích, které byly našim prozatím nejslabším protivníkem na jaře, nebudu pro klid na duši radši komentovat. Výsledek hrubě ovlivnila trojice rozhodčích v čele s delegátem toho utkání! Nechápeme, co tito lidé ještě dnes dělají ve fotbale a jsou schopni ničit práci druhých. Kapitán mužstva nám o poločase sundal pásku a odmítl nastoupit do druhého poločasu a zároveň nahlásil po více než třiceti letech konec kariéry! Máme mladé mužstvo, ale aby jim dávalo smysl se věnovat kopané a ne počítači s jointem v ruce, mělo by se něco změnit! Hanba tomu, co se v Bavorovicích událo a přeji trenérovi do Vimperka, aby je v následujícím kole nepotkalo to samé, co nás se stejným soupeřem a i stejnou partou, sudích,“ vyjádřil se k utkání o čelo tabulky Roman Remeš, asistent trenéra Blatné.

Sestava Blatné: Chlanda – Motyka, Sedláček, Kůst, Sýkora – Mišiak, Prokopec, Petrášek (46. Peleška), Křivanec (75. Levý) – Čadek, Nový
Vacov – Vodňany 2:6 (0:3). 71. F. Roučka, 73. J. Ketzer – 22. O. Hudák, 39. L. Malík, 43. (PK) a 59. L. Kunc, 63. J. Rauscher, 90. J. Kalianko.

„Výhra samozřejmě těší, zvláště z Vacova, kam se pro body moc nejezdí. Ale nebylo to tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. Domácí hráli první čtvrthodinu velice dobře a dát góla, mohlo to být všechno jinak. My pak dali prakticky z ničeho branku, pak druhou a hrálo se podle našich not. Trochu mě mrzí, že když za stavu 5:0 prostřídáme, tak místo toho, abychom dál tlačili, tak přijde uspokojení a necháme dát soupeři dvě branky,“ shrnul utkání Václav Hrachovec, trenér Vodňan.

Sestava Vodňan: Váverka – Šourek, Konvička, Václavík – Jizba (67. Kalianko), Hudák – Bečvář, Malík (60. Hubáček) – Kunc (86. P. Hrachovec) – Rauscher, Kinkor (38. Polanský).

Planá u ČB – Junior Strakonice 4:1 (2:1). 11. J. Carda, 21. L. Kitzler, 63. L. Balogh, 68. D. Kneys – 44. J. Máška.

„Dostali jsme v prvních dvaceti minutách po chybách gólmana dva góly. Pak jsme se semkli, makali a vrátili se do zápasu. Škoda, že Zušťák nedal ze svých dvou šancí ani jednu, ale těsně před poločasem jsme snížili na rozdíl gólu a věřili, že se to může ve druhé půli podařit otočit. Vybrali jsme si však kopici smůly, kdy jsme neproměnili tři velké šance, při jedné z nich trefil Zušťák břevno. I za stavu 4:1 pro domácí jsme ještě měli šance alespoň na vyrovnání, ale tentokrát nám zkrátka nebylo přáno. Z naší strany to byl určitě nejhorší zápas jara a po devíti zápasech jsme museli okusit hořkost porážky,“ komentoval utkání Rostislav Hrubý, asistent trenéra Junioru Strakonice.

Sestava Junioru: Lízal, Kočí, Cibulka, Gondek (46. M. Kostka, Čapek (62. Maršala) – V. Šrámek, M. Šrámek, Dohonyi, Bouk