Den před samotným utkáním zasáhla jižní Moravu přírodní katastrofa v podobě tornáda. V pátek dopoledne se tedy v hlavách fotbalistů a hokejistů zrodila myšlenka zkusit pomoci alespoň drobnou částkou obyvatelům zničených oblastí. Před samotným utkáním visel nad stadionem bouřkový mrak, který nevěstil pro fotbalovou podívanou nic dobrého, ovšem krátce před samotným výkopem se počasí umoudřilo, a tak si nakonec na zápas našla cestu velmi pěkná návštěva.

V samotném zápase se ve druhé minutě poprvé předvedl Jakub Myslivec (tentokrát hájící branku fotbalovou), který si dovolil ve vlastním vápnu efektní kličku na domácího útočníka. V šesté minutě se do zajímavého zakončení dostal ve vápně Ondra Dlouhý, ale domácí gólman jeho střelu lapil. V deváté minutě se ocitl na zadní tyči osamocený Jakub Švec, ale nabízenou přihrávku nedokázal usměrnit do branky. V jedenácté minutě „vzal na výlet“ domácí hráče Patrik Šebesta, který stylem start – cíl, utekl všem domácím hráčům, ale zakončení už nemělo potřebnou razanci a ten správný směr. Pravidlo nedáš – dostaneš platí i ve fotbale, a tak se o minutu později radovali domácí z první branky, po zaváhání našich obranných řad – 1:0. O vyrovnání se postaral ve 20. minutě agilní Patrik Šebesta, který opět frnkl domácím hráčům a tentokrát nedal šanci ani gólmanovi – 1:1. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Ve druhém poločase se ujali vedení naši hráči a to zásluhou Adama Mikeše, který v 55. minutě obrátil skóre – 1:2. Poté se naši hráči začali soustředit spíše na obrannou činnost a do útoku se tlačili domácí fotbalisté. Ovšem tento tlak byl dlouho neproduktivní. Až čtyři minuty před koncem utkání dokázali domácí srovnat střelou ze střední vzdálenosti, a tak utkání skončilo remízou 2:2.

Ovšem, aby si diváci přišli na své, hned po závěrečném hvizdu bylo domluveno, že si hráči půjdou zakopat penalty, aby mělo utkání vítěze. V penaltové sérii, která svou délkou atakovala nedávné finále Evropské ligy, pro sebe nakonec vystříleli fotbalisté, a tak si mohli připsat pomyslný bod navíc. Co bylo ovšem důležitější, než samotný výsledek zápasu? Samozřejmě ta charitativní stránka. Na samotném zápase, kde mohli přispět diváci, a také po zápase, kdy přispěli aktéři utkání, se vybrala zajímavá částka 7 658 korun.

Naše hráče nyní čeká odpočinek, ale již teď se všichni těšíme, až se sejdeme na ledě a začne ta pravá hokejová příprava!

Michal Král