Kouč Jiří Lerch si vítězství pochvaloval, ale nikterak ho nepřeceňoval. „Samozřejmě jsem spokojený, ale musíme si říci, že obsazení turnaje nebylo takové, aby nás dostatečně prověřilo. Při vší úctě, když se turnaje zúčastnila devatenáctka Táborska, divizní Benešov a domácí tým z krajského přeboru, tak jsme pouze potvrdili roli favorita," hodnotí jednačtyřicetiletý kouč.

Sobotní klání provázelo velké vedro, se kterým si však hráči poradili bez větších problémů. „Měli jsme tým rozdělený prakticky na dvě poloviny, takže kromě pár kluků odehráli všichni jeden celý zápas," pokračuje Lerch.
V semifinále si Strakonice poradily s juniorkou Táborska, kterou porazily po brankách Halamy a Dobala 2:0.

„V prvním zápase nám pomohli kluci, kteří den před tím nedostali tolik šancí za A-tým. Byli jsme jasnými favority a povinnost splnili," chválí si.

Ve finále, kdy už nastoupili hráči opravdu prakticky jen z farmářského týmu, si svěřenci Jiřího Lercha poradili s Benešovem. „Úvod první půle byl trošku rozháraný, potom jsme ale dvěma góly do poločasu utkání rozhodli a nakonec zvítězili 3:0."

Finále odchytal v dresu farmy Dynama Miroslav Jirkal, který je v týmu znovu na testech z Roudného. „Míra Jirkal s námi trénuje, jelikož se áčku zranil Zdeněk Křížek a trénuje s nimi Maruška. I my jsme potřebovali dva brankáře, tudíž s námi je Míra," říká Jiří Lerch.

Fakta

Semifinále: Soběslav – Benešov 0:1 (0:1), branka: 2. Žák z pen., Strakonice – Táborsko jun. 2:0 (1:0), branky: 18. Halama, 66. Dobal, sestava Strakonic: Rojík – A. Dvořák, Halama, Novák, D. Lerch – Wermke, Dobal, Hovorka, Čadek, Havelka – Němec.

O 3. místo: Soběslav – Táborsko jun. 1:1 (0:1), na pen. 4:3.

Finále: Strakonice – Benešov 3:0 (2:0), branky: 30. a 63. Vaněk, 32. Čadek, sestava Strakonic: Jirkal – Fajtl, Novotný, Straka, 
D. Lerch – Šumský, Čadek, Radouch, Slavík, Staněk – Vaněk.

Strakonická farma v přípravě zdolala Roudné 4:2

Juniorka Dynama se v přípravě na blížící se vstup do nového ročníku III. ligy, ve které bude hrát pod hlavičkou SK Strakonice 1908, střetla s exdivizním Roudným a vyhrála na Složišti 4:2 (4:1).

Trenér Jiří Lerch byl s výkonem svého mužstva spokojen jen v prvním poločase, kdy jeho tým po ukázkových gólech Fundy (12.) a Kaduly (19,) brzy vedl 2:0. „To hráči plnili to, co jsme si řekli před zápasem. Hra tudíž byla dle našich představ," konstatoval Lerch.

Dobře hrající hosté sice díky důrazu střelce Rosůlka (40.) snížili, ale Kadula (44.) a Radouch (45.) přidali do šatny další dva góly.

Ke druhé půli, kterou Roudné po další Rosůlkově trefě (62.) vyhrálo 1:0, už Lerch měl řadu výhrad. „Omluvou není ani to, že naše hra byla ovlivněna i střídáním," připomněl, že ze hry vedle nadějných mladíků Fundy a Kaduly, kteří už jsou v kádru áčka, po přestávce odstoupil i jeho hrající asistent Rudolf Otepka.

Ani s ohledem na zmíněné zásahy do sestavy kouč farmy své svěřence nešetřil. „Viděli, že fotbal v ČFL nebude jednoduchý. Byť jsme zahodili pár šancí a nedali ani penaltu, půli jsme prohráli 0:1, a to by se nám s týmem krajského přeboru stávat nemělo," hněval se Jiří Lerch. Kadulu i Fundu ale chválil. „Byli po zranění, tak po dohodě s trenérem Hoftychem hráli jen jeden poločas. Když s námi budou chodit, budu jen rád. Oba hráli moc dobře a navíc dali krásné góly."

V dalším přípravném zápase strakonická farma Dynama hraje v sobotu od 17 hodin na Složišti s Třeboní.

PAVEL KORTUS ml., MÍLA ORTMAN