Výsledky zápasů a komentáře 5. kola I. A třídy:

Čtyři Dvory – Katovice
1:0 (1:0)
Stanislav Blažek, trenér:
„Našemu výkonu nerozumím – když prohráváš od 30. vteřiny 0:1 a za celý zápas si nedokážeš vytvořit šanci na vyrovnání, neřku–li na výhru, je něco špatně. Možná, že měl vliv začátek v 10.15, ale pro oba celky to bylo úplně stejné a do Českých Budějovic to není tak daleko. My ale zaspali začátek, udělali tři hrubé chyby a za to jsme museli zákonitě zaplatit. A jak jsem řekl, za celý zápas jsme se vůbec na nic nezmohli.

Teprve až dvě minuty před koncem Vlček z malého vápna přestřelil prázdnou branku. Jinak nevím, co říci. Možná, že nám škodí ty řeči o tom, jak nám to jde a že by to mohlo být na postup. Neslyším to moc rád. Kluci si pak myslí, že to půjde samo a svým způsobem je dobře, že jsme prohráli. Snad je to před silným Rudolfovem vrátí na zem.“

Klíčový okamžik: Zaspání v úvodu utkání, ze kterého se tým už neprobral.

Sestava: Matějovský – Šefčík, Kuncl, Krejsa, Vlček – Krejčík, Biněda, Malý, Koblic (63. Hadraba) – Strnad (70. Houska), Janus.

Blatná – Volary
1:2 (1:2)
Michal Brabec, asistent trenéra:
„Začali jsme moc pěkně a už v 5. minutě jsme vedli M. Bulkou. Jenomže jsme se po získání vedení nedokázali rozjet a domácí nám začali uštědřovat jednu ránu za druhou. Nejprve v klidu vyrovnali, vzápětí dali na 2:1 a nebylo co řešit. Do konce poločasu jsme se už nevzpamatovali, i když M. Bulka a Krajzl mohli otočit.

Ve druhé části jsme byli lepší, ale tak tragickou mušku, jakou máme, jsem dlouho neviděl. Chyběli nám Pikolon a Jiřinec a až mi bylo smutno, když jsem viděl jak jsme bez nich bezmocní. Jsme s trenérem hodně zklamaní.“

Klíčový okamžik: Ztráta bojovnosti po vedoucí brance a neschopnost využít i ty největší šance.

Sestava: Fiřt – Uldrych, Hanousek, Krajzl (46. Jiřinec), Skuhravý – Paprštejn, P. Čadek, Kratochvíl, Sova (75. M. Čadek) – J. Bulka, (60. Mikolášek), M. Bulka.

Osek – Loučovice
3:0 (1:0)
Jan Koželuh, asistent trenéra:
„Bez dvou opor Kroupy a Marouška jsme soupeře přehráli a nepustili do vážnější akce. Celý I. poločas jsme měli spoustu šancí a do vedení jsme šli v 15. minutě hlavou Herziga. Tentýž hráč mohl naše vítězství potvrdit ještě před odchodem do šaten, ale brankář jeho hlavičku vyrazil.

Druhý poločas se opět odehrával v naší režii a přidali jsme další dvě branky – nejprve Herzig uvolnil Uhra, který dal na 2:0 a konečnou podobu zápasu dal Hradecký, když ve vápně prošel přes dva hráče.“

Klíčový okamžik: Tým dokázal udržet čisté konto a střelecky se prosadil i bez dvou opor.

Sestava: Chaluš – Hůzl, Jůn, Čapek, Zíka (75. Benda) – Chod (84. Toman), Hradecký, Koželuh, Uher – Herzig, Lojík (68. Klečka).

Kamenný Újezd – Sedlice
1:1 (1:0)
Miroslav Škarvada, tiskový mluvčí:
„Hosté vyrazili na hřiště 4. celku tabulky s odhodláním získat sebedůvěru ze zklamání z minulého kola. Všechny síly jsme vrhli do útoku. Po několika akcích z obou stran jsme ale ve 43. minutě nabídli domácím šanci, kterou nepohrdli a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Do druhé půle jsme šli s jediným cílem – s výsledkem něco udělat. Hned v 51. se ve skrumáži nejlépe orientoval Šiška a hlavou vyrovnal. To dalo hostům křídla a při domácích stála pořádná porce štěstí, že uhájili remízu. Sedlice by si za svůj výkon tři body rozhodně zasloužila.“

Klíčový okamžik: I za stavu 1:0 pro domácí Sedlice nesložila zbraně a bojovností získala bod za remízu 1:1.

Sestava: Kahovec – J. Obelser, V. Klíma. Mikeš ml., Hrouda – Šiška (62. O. Klíma), Běloušek, Čabrádek, Čapek – Štolba (62. Němec), Vonášek (89. P. Obleser).