Strakonická farma Dynama České Budějovice v utkání III. ligy prohrála v sobotu 1. června na hřišti vedoucí Lokomotivy Vltavín po velkém boji jen těsně 1:0.

Vítězové si díky Předotově trefě ze 70. minuty cenné tři body vybojovali a přiblížili se tak postupu do Fotbalové národní ligy. Lehké to ale s Jihočechy v sobotu neměli.

Hlavně v prvním poločase si totiž aktivně hrající hosté vypracovali několik velice slibných brankových příležitostí, žádnou z nich však bohužel nedokázali proměnit.

Hned krátce po zahájení zápasu běžel Klesa sám na Čabu v domácí brance, míč ale dobře netrefil a pálil vedle (Klesa podobně jako Rýdel měli v I. lize stop za žluté karty, takže místo k loučení s Gambrinus ligou do Olomouce byli k dispozici třetiligové farmě).

Ještě větší šanci měl Klesa ve 38. minutě, kdy svůj sólový únik zakončil hokejovým blafákem, jenže balon po jeho střele z prázdné brány vracející se Pečeňa vykopl… Dobrou možnost měl i Rýdel, domácí branku však netrefil.

Gól do půle mohli dát i domácí, brankář Rojík ale vychytal dvě tvrdé střely, které na jeho bránu vyslal agilní Předota, a poradil si též s možností Klána.

Ve druhém poločase lídr tabulky zvýšil aktivitu, zatlačil hosty víc na jejich polovinu a svou územní převahu dvacet minut před koncem díky Předotově brance dokázal i vyjádřit.

Strakonice sice za svůj bojovný výkon, který na hřišti Vltavínu předvedly, zaslouží uznání, ve finální fázi však neuspěly, a přestože Kladno doma s béčkem Sparty také zaváhalo, Jihočeši zřejmě se záchranou budou mít ještě velké starosti…

Branka: 70. Předota. Rozhodčí: Mudra Pastyřík, Hudeček. ŽK: 2:2 (Předota, Valíček – Klesa, Riegel).

Strakonice: Rojík – A. Dvořák, Novotný, Sláma, Riegel – Klesa, Otepka, Petráň, Rýdel, Repa – Cihlář (74. Vaněk).