Když se mezi fanoušky strakonické divize dostala už v neděli zpráva, že Jihočesi porazili Votice 1:0, radost střídaly rozpaky. Otázkou zůstává proč.
Strakonice dvakrát za sebou vyhrály (Vejprnice a Votice) a ještě po výkonech, které snesou tu nejpřísnější kritiku. Proč to ale nešlo dřív? Musela přijít až kudla na krk v podání ultimata trenéru Jaroslavu Voříškovi po prohře v Prachaticích – buď čtyři body, nebo konec?

„Cítím se fajn a klukům děkuji. Ať hráli za mě, za sebe nebo za klub jako takový, hráli skvěle,“ řekltrenér. Co ale na to říkají hráči? Zeptali jsme brankáře Radka Charváta: „Hráli jste za svého kouče?“ S odpovědí neváhal: „Jistě. Hráli jsme za něj, protože jsme ho nechtěli nechat na holičkách. Ale i za sebe. Šli jsme do toho s tím, že se to přece musí povést.“

Podle Voříška to bylo do dvou vítězných zápasů o velké smůle – Strakonice vždy prohrály velmi těsně a střelecké štěstí jim také ukazovalo záda. Snad to již ale patří minulosti a v dalším utkání doma se Žižkověn B bude hezká série pokračovat.

Pohled do tabulky říká, že Strakonice jsou osmé s deseti body a skóre 8:8. Jenomže… Tři celky pod nimi mají 9 a další tři 8 bodů. Na 3. béčko Žižkova ztrácejí body tři. Převedeno do českého jazka – po blížícím se víkendu mohou být Strakonice klidně „na bedně“ anebo se pohupovat na samém chvostě tabulky. Věříme, že druhá varianta nenastane.

Ale zpátky k utkání s Voticemi – z druhého tábora zněly po utkání pochvalné hlasy na adresu Strakonic – zasloužená výhra, skvělý výkon, disciplína. „Těžko někoho chválit, protože hráči do toho opravdu šli naplno. Ale tři jména bych zmínil – Zach, Patrik Káník a Petr Dolejš,“ říká trenér.

Nyní zbývá vyjádření hlavní postavy celého minipříběhu – šéfa klubu Michala Káníka. „Jak je vidět, tak ultimatum, které Jarda (trenér Voříšek – poznánka redakce) dostal, mělo svoji váhu a jedeme dál. On i hráči si uvědomili, že musejí přijít změny a že musejí být znát. Jak je vidět, podařilo se to. Teď nás čeká béčko Žižkova a potom Písek, takže samí silní, ale hratelní soupeři,“ míní Káník.

Také on si je jistý tím, že celke ve Voticích odevzdal maximum a dokázal eliminovat sílu domácích. „Velkým přínosem jsou zkušnosti Míry Zacha, který dokáže kluky uklidnit a vnést do hry pohodu,“ naráží Michal Káník na skutečnost, že strakonický celek je sice bojovný, ale také velmi mladý.
Nyní se mužstvo bude připravovat na béčko Žižkova, které dalo Jankovu 6:0. Tým je v pořádku a žádné zranění na obzoru není. Zbývá jen dodat, že výkop je v neděli na Křemelce v 16.30 hodin.

Další dvojice: Doubravka – Motorlet Praha, Domažlice – Admira Praha, Jankov – Písek, Klatovy – Votice, Bzová – Vejprnice, Třeboň – Prachatice, Horažďovice – Králův Dvůr.