Výsledky zápasů a komentáře 6. kola I. B třídy:

Štěkeň – Vitějovice
1:2 (1:0)
Lubomír Věneček, asistent trenéra:
„Domácí začali ve velkém stylu a ve 20. minutě šli do vedení. Míč vyvezl Zíka z půlky až před vápno, přihrál doleva Alešovi a ten nekompromisně prostřelil golmana. Hned v další minutě hosté vystřelili tvrdě z vápna, ale brankář Miško bravurně kryl. Další loženou šanci měl Kovanda, ale přestřelil. V samotném závěru půle Lhota vypracoval šanci pro Aleše, ale jeho střelu stačili obránci hostí zablokovat.

Po obrátce se Otavanu zranil Čížek. V 50. minutě Tůma vybojoval míč a krásně uvolnil Aleše, ale ten si v poslední chvíli ukopl balon. Vzápětí se projevilo pravidlo Nedáš dostaneš – hosté z brejku vyrovali na 1:1. V 55. minutě Kovandův trestný kop vyrazil hostující brankář. Rozhodnutí přišlo v 69. minutě, kdy hosté proměnili svůj trestný kop.“

Sestava: Miško – Kotrba, Zíka, Švejnoha, Kovanda (70. Sivera) – Lhota, Páník, Čížek (48. Hájek), Fiala – Vaněk (46.Tůma), Aleš.

Vodňany B – Záblatí
2:2 (1:1)
Vladimír Petřík, sekretář klubu:
„Průměrná úroveň, prvních dvacet minut se nic podstatného neudálo. Až ve 21. minutě se dostali do šance hosté, Sarauer byl sám před brankářem Chalupským, který ho ale vychytal. Ve 25. byl ve vápně faulovaný domácí Jaroslav Jakš a nařízený pokutový kop Trenda proměnil. Hosté zahrozili ve 29. minutě z rychlého protiútoku, který zakončil Sarauer střelou do břevna. O minutu později ale srovnali Uhříčkem z přímého kopu.

Po změně stran se hosté ujali vedení v 57. minutě pěknou střelou Nedvídka. Domácí měli šanci na srovnání v 59., ale Vokatý nastřelil jen brankáře a v 62. hlavička Nováka z rozehraného rohu skončila těsně vedle. Vyrovnání přišlo v 70. minutě, kdy byl ve vápně faulovaný aktivní domácí útočník Novák a nařízený pokutový kop proměnil Vokatý.“

Sestava: Jan Chalupský – Trenda, Vokatý, Bečvář, P. Prokop – Jar. Jakš, Jarolímek, Hrdlička, Štěch – Novák, Hrachovec (57. Hojdekr).

Božetice – Bělčice
1:1 (1:0)
Josef Říský, organizační pracovník Sokola Bělčice:
„První půli jsme vůbec nezačali dobře. Byl to špatný výkon a domácím jsme svou nepřesností nabízeli celou řadu šancí. My jsme jen dokázali několikrát vystřelit na bránu, ale nijak nebezpečně. Domácí ve 21. minutě nastřelili břevno a ve 31. šli dokonce do vedení.

Druhá půle už byla z naší strany mnohem lepší a v 50. minutě vyrovnal Hanzlík. V dalších deseti minutách jsme měli další šance – například Krejčí šel sám na brankáře – ale už gól nepadl. Vzhledem k I. půli jsme rádi za bod.“

Sestava: Kočovský – P. Hevera, Suda, Toman (87. Krameš), M. Hevera – Hanzlík, Sejkora (40. Zeman), Hlaváč, M. Vejšický – Krejčí, P. Říský.

Čimelice – Přešťovice B
4:3 (3:1)
Jiří Kříž, trenér Přešťovice B:
„Už v 8. minutě jsme prohrávali 0:1 a ve 37. minutě dokonce 0:3. Naštěstí se nám podařilo snížit a ve druhé půli, za kterou bych chtěl celý tým pochválit, vyrovnat v 88. minutě na 3:3. Potom ale přišla chyba brankáře v 92. minutě, kdy mu vypadl trestný kop z rukou, a domácí dali šťastně na 4:3.“

Sestava: Křišťan – Suda, Krenk, Švihovec, Hejlek – J. Mára, Slabý, Basaraba, Pešek – Kostka (75. Kříž), V. Šrámek .

Hradiště – Sousedovice
4:1 (2:0)
Stanislav Rataj, předseda oddílu:
„Už ve 2. minutě vedli domácí 1:0 a poločas zakončili ve 25. další brankou na 2:0. Druhou polovinu začala Westra lépe a ve 49. srovnala Milanem Glazunovem.

Tým hrál velmi aktivně a velmi se snažil vyrovnat. Bohužel v 64. domácí zvýšili na 3:1 a o čtyři minuty později upravili na konečných 4:1.“

Sestava: Šilhan – Vodvářka – Šopinec, Dvorovčík, T. Glazunov – Beznoska (72. Mikas) – L. Duba, M. Glazunov, M. Duba – Brynda (70. Bydžovský), Kouba (76. Marcinko).