Strakonická farma sahala na Křemelce po prvním jarním domácím vítězství, ale přišla o něj během chvilky, když se tým Arsenalu Česká Lípa dotáhl góly v 77. a 79. minutě.

První poločas patřil domácím, kteří už ve 12. minutě šli do vedení umístěnou střelou Nováka k tyči. Chvíli poté byl sám před gólmanem Wermke, ale jeho lob skončil mimo branku. Ve 24. minutě vyrazil první vážný pokus hostů, konkrétně Sedláčka, brankář Vokatý. Jinak se hrálo spíše mezi vápny, oběma týmům chyběla finální přihrávka.

Ve 31. minutě postupoval sám, ač tísněn, na brankáře Bojčuka strakonický Linhart, jenže českolipský brankář jeho zakončení vyrazil nohou. O tři minuty později už se Strakoničtí radovali, Zeba střelou z vápna k tyči zvýšil na 2:0.

Po obrátce byl soupeř aktivnější, míč měl mnohem častěji na kopačkách a hrálo se převážně na polovině domácích. V 59. minutě hlavičkoval osamocený Ndiaye, ale jen do gólmana Vokatého. Jinak převaha hostů končila před vápnem a střely mimo tři tyče – jako v 70. minutě, kdy Dudka zblízka zakončil nad branku.

V 77. minutě chyboval domácí brankář Vokatý, když neudržel míč a Severočeši kopali roh. Ve skrumáži ve vápně se nejlépe orientoval Broschinský a snížil. Na konci 79. minuty pak zůstal zcela osamocený Ndiaye v malém vápně a přesnou hlavičkou vyrovnal. Až poté začala farma opět hrát, ale na výsledku 2:2 se už nic nezměnilo.

Fakta

Branky: 12. Novák, 34. Zeba – 77. Broschinský, 79. Ndiaye. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Štefan. ŽK: 0:2 (J. Ježdík, Dudka). Diváků: 55.

Strakonice: Vokatý – V. Ježdík, Riegel, Halama, Novák – Otepka (82. Repa), Zeba – Wermke, Hora, Petráň – Linhart.

Česká Lípa: Bojčuk – Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda – Gibala (28. J. Ježdík), Sedláček, Schön, Kučera, Dudka – Ndiaye.