Farma odehrála s Pražany dobrou partii, minimálně bod si zasloužila. Zápasu by spíše slušela remíza. Ale trenér Jiří Lerch rezolutně konstatoval: „Žádná remíza, měli jsme vyhrát. Prohráli jsme, což je pro mě obrovské zklamání."

Hostující kouč Martin Hašek uvedl, že výhra jeho týmu byla zasloužená. „Celý zápas jsme byli lepším týmem. Snažili jsme se hrát kombinačně s rychlou přechodovou fází. V první půli to ke gólu nevedlo, ve druhé už ano," hodnotil.

První půle nabídla jedinou vážnější šanci, v 8. minutě domácí Repa povedenou střelou prověřil brankáře Holého. Jinak dominovaly obrany a gólmani nemuseli víceméně zasahovat. Skóre se měnilo hned ve druhé minutě druhé půle, kdy se míč po standardní situaci dostal k volnému Javorkovi, který poslal z voleje k tyči farmu do vedení.

Z toho se ovšem neradovala dlouho, ve 49. minutě neobsazený Juliš zblízka srovnal. To bylo podle trenéra Haška důležité. Potom přišly tři gólové šance Strakonic: v 60. minutě vykopl míč z kopačky Nováka mířící do branky Mošna, pět minut nato Repa nevyužil situaci, kdy šel sám na brankáře (vystřelil vedle) a v 68. minutě Repa ve vápně v odkryté brance trefil jen protihráče.

V 73. minutě vychytal sparťanského Poučka brankář Rojík, ale v 85. minutě, kdy už se zdálo, že zápas skončí smírně, byl opět krátký na Juliše, který opět zblízka zakončoval do prázdné brány – 1:2.

„Šli jsme do zápasu s improvizovanou sestavou, měli jsme tady sedm hráčů dorosteneckého věku. Jeden z nich – Lukáš Juliš – se dvakrát prosadil. Skóroval i v minulém zápase a předtím v reprezentaci do 19 let. Jsme rádi, že chytil střeleckou formu," pochvaloval si hostující trenér Hašek.

Sparta B vytěžila z minima maximum. I když Martin Hašek to viděl jinak. „To jste byl asi na jiném fotbale. Ve druhé půli jsme dali dva góly a měli další dvě čisté gólové šance, v první tři čisté šance. Výsledek podle mě odpovídá tomu, co se na hřišti odehrávalo."

Domácí trenér Lerch byl po zápase z porážky rozladěný. „Uděláme jednu hrubou chybu a soupeř vyrovná. Pak máme stoprocentní šance, ale gól nedáme. Někteří hráči se musejí zamyslet… Nastoupil proti nám prakticky sparťanský dorost a my jsme to nezvládli," zdůraznil.

Už v sobotu se hraje další zápas ČFL. Strakoničtí v 10.15 hodin přivítají Domažlice, které jsou osmé a na podzim vyhrály 1:0.